windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Plotki/przecieki Urzadzenia

Rewolucja w Huawei! To koniec autorskich procesorów?

Procesory HiSilicon Kirin były jednym ze znaków rozpoznawczych produktów koncernu Huawei. Charakteryzowała je wysoka wydajność pracy, a przez użytkowników były naprawdę bardzo cenione. Nadszedł jednak chyba kres ich historii. Koncern z Chin, ze względu na sankcje ze strony władz Stanów Zjednoczonych nie będzie ich dalej produkować, a w swoich urządzeniach zastąpi je układami od Qualcomm bądź MediaTek!

Ostatnie flagowce z Kirinami w drodze!

Ostatnimi, flagowymi smartfonami wyposażonymi w procesory HiSilicon Kirin (w tym przypadku Kirin 9000) mają być Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro. Po ich wydaniu, Huawei będzie musiał zabrać się za negocjacje z MediaTekiem i Qualcomm i z pewnością wybierze usługi tego dostawcy procesorów, który przedstawi bardziej atrakcyjną dla giganta z Państwa Środka ofertę. Zapewne fani marki chcieliby, by do przyszłorocznych flagowców i średniopółkowców trafiły procesory Snapdragon. W tej kwestii jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. A marka Kirin? Najpewniej pójdzie w zapomnienie w skutek amerykańskich sankcji.

Smartfony Huawei nadal sprzedają się świetnie w Chinach (kraju, w którym dostęp do usług Google nie ma większego znaczenia). Na innych kontynentach jednak sprzedaż modeli takich, jak P40 czy Mate 30 jest tragicznie słaba i nawet w momencie odzyskania możliwości instalowania usług Google na pokładzie swoich smartfonów, Huawei może mieć spore problemy by dogonić konkurencję.

Źródło: GSM Arena

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS