windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Gry Urzadzenia Xbox Xbox Live

Już wkrótce Xbox w Twoim smartfonie! Rewolucja od Microsoft nadchodzi!

Mobilne gry cieszą się coraz większą popularnością, a sami programiści oferują nam coraz bardziej rozbudowane produkcje. Nawet producenci smartfonów zauważyli, jak ważną częścią świata urządzeń mobilnych jest gaming, prezentując smartfony dla graczy, takie jak ASUS ROG Phone, Razer Phone czy Xiaomi Black Shark. Już wkrótce jednak świat mobilnej rozrywki czeka prawdziwa rewolucja, a zasługi w tej kwestii będzie mógł sobie przypisać m.in. koncern Microsoft. Dzięki niemu na naszych smartfonach zagramy w gry z konsol Xbox!

Xbox xCloud zmierza na nasze smartfony – także w Polsce!

Aby korzystać z Xbox xCloud na naszych smartfonach, nie będzie koniecznym posiadanie komputera, czy konsoli. Usługa zostanie nieodpłatnie udostępniona abonentom Xbox Game Pass Ultimate. W Polsce nowość ma wystartować już 15 września. Na start usługą zostanie objęte niemal 100 gier, w tym hity Microsoftu, takie jak Gears 5 czy Forza Horizon 4. Brzmi ciekawie, prawda? Podobne usługi próbowały już wdrożyć koncerny Sony oraz Google, ale zarówno PlayStation Now, jak i Stadia nie są oficjalnie dostępne nad Wisłą. Mamy co prawda jeszcze GeForce Now, jednak potencjał usługi od NVIDIA jest ograniczony z powodu bojkotu platformy ze strony producentów gier.

Nie wiadomo jeszcze, czy Microsoft ograniczy dostępność usługi wyłącznie do specyficznego grona najmocniejszych smartfonów (nie znamy jej wymagań sprzętowych). Na pewno jednak będzie ona dostępna dla Samsungów Galaxy Note 20 i 20 Ultra, które to zostały zaprezentowane przez koncern z Korei kilka dni temu. xCloud będzie kompatybilne z kontrolerami od Xbox One lub od PlayStation 4. Będzie konieczne także pobranie aplikacji Xbox Game Streaming Preview. Aby cieszyć się płynną rozrywką, Wasze łącze muszą charakteryzować następujące parametry:

  • ping nie wyższy niż 125 ms,
  • Wi-Fi 5 GHz,
  • mobilne łącze o prędkości 10 Mbps (pobieranie) i 4,75 Mbps (wysyłanie).

Skorzystacie z takiej formy rozgrywki?

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS