windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Windows 10

Zmiany w Microsoft! Windows 10 ruszy z kopyta?

Ostatnie dwa lata nie były zbyt porywające w kwestii rozwoju systemu Windows 10. Microsoft udostępniał dla niego raczej pomniejsze poprawki, mające usprawnić jego ogólne działanie. Nie doczekaliśmy się natomiast nowych, rewolucyjnych funkcji. Apple wysoko postawiło poprzeczkę rywalowi z Redmond prezentując macOS Big Sur. Najnowsze wieści wskazują na to, że rękawy zakasują też twórcy „okienek”, a zespół programistów i inżynierów pracujących nad systemem przejdzie reorganizację.

Nowe Menu Start to nie jedyna nowość zmierzająca do Windows 10?

Stagnację w rozwoju systemu Windows 10 możemy zauważyć od chwili, w której w 2018 roku Terry Myerson odchodził ze stanowiska szefa Windowsa. Od tego czasu w świecie „okienek” nie działo się zbyt wiele, a sami użytkownicy byli raczeni niezbyt rozwojowymi aktualizacjami oprogramowania. To ma się jednak zmienić. W firmie ma się teraz położyć większy nacisk na pracę nad Windowsem 10 jako całością, a nie nad jego poszczególnymi elementami. Całością prac zarządzać ma Panos Panay, szef produktowy Microsoft. Postawił on przed zespołem kilka bardzo ważnych zadań:

  • utrzymanie pozycji lidera branży za pomocą wdrażanych innowacji i technologii oraz ścisła współpraca z partnerami,
  • poświęcenie sporej uwagi systemowi Windows i urządzeniom Surface, by przyciągać klientów końcowych,
  • rozwijanie wspaniałego doświadczenia z użytkowania produktów Microsoftu zarówno w pracy jak i życiu codziennym.

Są to cele bardzo ambitne, których realizacja będzie wymagała ogromnego nakładu pracy i zaangażowania ambitnego zespołu, który włoży wiele pracy w to, by Windows 10 nadal był dla nas bardzo atrakcyjnym systemem. Efekty tych prac powinniśmy poznać już niedługo!

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS