windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google iOS Narzędzia

Rewolucja w Dokumentach Google! Świetne funkcje w drodze?

Któż z nas nie słyszał o Dokumentach Google? To ciekawa, darmowa alternatywa dla Microsoft Office, z której sam korzystam o wiele chętniej, niż chociażby z Libre Office. Z pakietu biurowego od koncernu z Mountain View możemy korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej, bądź dzięki aplikacjom mobilnym. W tym drugim przypadku powinniśmy się przygotować na wysyp naprawdę ciekawych nowości!

Funkcje z desktopowych Dokumentów Google zmierzają do aplikacji mobilnych!

Do pakietu biurowego Google trafi m.in. możliwość edytowania plików stworzonych w pakiecie Microsoft Office, bez konieczności konwertowania ich do postaci plików Dokumentów Google. Funkcja od dłuższego czasu była dostępna w desktopowej wersji usługi. Chcąc korzystać z niej na pokładzie urządzeń mobilnych musieliśmy się mocno gimnastykować. Dzięki zmianom praca z dokumentami bedzie łatwiejsza i docelowo wzrośnie nasza produktywność. Ponadto wdrożone zostaną inne, praktyczne nowości. Mowa o możliwości  łatwiejszego przeglądania (z przewijaniem pionowym) prezentacji multimedialnych, czy funkcja podglądania linków bezpośrednio z poziomu edytowanego dokumentu, bez konieczności otwierania tych linków w kolejnych oknach przeglądarki.

W pierwszej kolejności nowości zostaną udostępnione dla użytkowników smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Osoby korzystające z iPhone’ów oraz iPad’ów nie powinny jednak się martwić. Stosowna aktualizacja zostanie udostępniona także dla iOS oraz iPad OS jeszcze w tym roku.

A z którego pakietu biurowego Wy korzystacie na co dzień?

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS