windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Samsung Galaxy Z Fold2 5G jest piękny! Ale do mnie nie przemawia. Dlaczego?

Samsung poza prezentacją nowych, świetnych urządzeń mobilnych i wearables poświęcił wczoraj chwilę kolejnej generacji swojego składanego smartfona. Będzie on nosił nazwę Galaxy Z Fold2 5G i ma być o wiele lepszym i bardziej dojrzałym sprzętem od poprzednika. Jest piękny, ale do mnie nie przemawia. Postaram się Wam wyjaśnić dlaczego, ale wpierw przejdźmy do omówienia samego urządzenia.

Galaxy Z Fold2 5G to majstersztyk!

Pod względem wizualnym nowy Fold nawiązuje wyraźnie do zaprezentowanej wczoraj serii Galaxy Note 20. Nie jest też już tak szpetny, jak poprzednik. Samsung pozbył się bowiem z wewnętrznego, elastycznego ekranu potworka jakim był asymetryczny notch. Przedni panel urządzenia też jest o wiele lepiej zagospodarowany. Zewnętrzny wyświetlacz AMOLED ma przekątną 6,23″ i rozdzielczość 2267 x 819 pikseli z odświeżaniem 60 Hz i osadzonym pod nim wysokiej jakości czytnikiem linii papilarnych. Wewnętrzny to elastyczna matryca AMOLED o przekątnej 7,7″, rozdzielczości 2213 x 1689 pikseli i odświeżaniu 120 Hz. Brzmi całkiem rozsądnie, prawda? Są to jednak jedyne informacje, jakie Samsung udostępnił w odniesieniu do modelu Galaxy Z Fold2 5G. Pełną specyfikację mamy poznać 1 września, gdy wystartuje przedsprzedaż tego urządzenia.

Dlaczego Galaxy Z Fold2 5G do mnie nie przemawia?

Po perypetiach, które Samsung zaliczył z pierwszą generacją Folda i modelem Galaxy Z Flip, jakoś nie mam zaufania do elastycznych ekranów. Samsung zapewnia, że zawiasy łączące obie strony wyświetlacza, jak i sam elastyczny ekran są dużo wytrzymalsze niż w pierwszym Foldzie. Obietnice swoje, a praktyka swoje. Zapewne znów ekran składanego Galaxy będzie można nieopatrznie bardzo łatwo zarysować lub uszkodzić. Znacznie bardziej przemawia do mnie koncepcja Dual Screen od LG, bądź sposób, w jaki zaprojektowany został mający zadebiutować również na dniach Surface Duo. I mając do wydania kilka grubych tysięcy na nowego, składanego smartfona, to chyba produkt od Microsoftu wzbudziłby moje największe zainteresowanie.

Źródło: Samsung

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS