windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google

Nearby Share już jest! I trafia do pierwszych użytkowników!

Nearby Share to nowa metoda łączności i udostępniana plików od Google. W zamyśle ma być takim AirDrop dla smartfonów z Androidem. Funkcja zapowiadana była już jakiś czas temu, ale dopiero teraz zaczęła trafiać do pierwszych użytkowników smartfonów pracujących w oparciu o „Robota”. Jakie możliwości otwiera przed nami nowość i jak sprawdzić czy jest już dostępna dla naszego urządzenia? Wyjaśniamy!

Nowa funkcja pozwala na wygodne udostępnianie plików we wszystkich sytuacjach, w których nie możemy korzystać z Internetu. Do przesyłania ich Nearby Share wykorzystuje Bluetooth, NFC oraz WiFi. Funkcję mogą już sprawdzać pierwsi użytkownicy – pojawi się ona na naszym smartfonie po aktualizacji Usług Google do odpowiedniej wersji. Zapewne więc niektórzy z nas otrzymają ją wcześniej, inni później. Na czym polega mechanizm działania Nearby Share? Aby z niej skorzystać, musimy mieć włączone moduły Bluetooth i GPS w smartfonie, a następnie wybrać plik lub link, który chcemy udostępnić oraz kliknąć na ikonkę Udostępnianie w pobliżu. Warto zaznaczyć, że Nearby Share to bezpieczna forma wymiany plików, gdyż wymieniane w taki sposób dane są szyfrowane. Musimy też wyrazić zgodę na to, by w taki sposób odbierać pliki – więc nie ma mowy o bezwiednym włamaniu do naszgo smartfona.

Dajcie koniecznie znać, czy uzyskaliście już dostęp do nowej funkcji na pokładzie Waszych smartfonów. Na moich niestety nie jest ona jeszcze widoczna. Mam nadzieję, że dane będzie mi ją sprawdzić w ciągu kilku nadchodzących dni.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS