windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Redmi Urzadzenia Xiaomi

Rozczarowanie? Popularne smartfony Redmi bez Androida 11!

Fregmentacja Androida to ciągle bardzo poważny problem. Czasami wydaje mi się, że producenci smartfonów nie przykładają należytej uwagi do tego, by regularnie aktualizować je do najnowszej wersji oprogramowania i nie biorą w tej kwestii przykładu z Apple. Owszem, mamy w zasadzie Samsunga, który zapewnia swoim produktom (nawet tym tańszym) dwie duże aktualizacje systemu. Inni producenci, jak np. Xiaomi potrafią jednak bardzo zawodzić na tym polu, czego dowodzą najnowsze wieści.

Nabywcy smartfonów Redmi wyrolowani przez Xiaomi?

Xiaomi chętnie aktualizuje dość długo – w przypadku swoich produktów – nakładkę systemową MIUI. Inaczej sprawa wygląda z udostępnianiem dużych aktualizacji Androida. W sieci pojawiły się właśnie informacje wskazujące na to, które ze smartfonów chińskiego producenta na pewno nie otrzymają Androida 11. Prezentuje się ona następująco:

  • Xiaomi Mi CC9e
  • Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 8T, Redmi Note 8
  • Redmi-Note 7 Pro, Redmi Note 7/7S
  • Redmi 8, Redmi 8A Dual, Redmi 8A
  • Xiaomi Mi Mix 3 5G
  • Xiaomi Mi Mix Alpha

O ile jestem w stanie zrozumieć brak aktualizacji dla Redmi Note 7 i pochodnych, to trudno mi przełknąć brak Androida 11 dla serii Redmi 8 i Redmi Note 8. W końcu urządzenia te zadebiutowały zaledwie w ubiegłym roku. Ich właściciele mogą się czuć oszukani przez Xiaomi. W zasadzie rozważałem zakup Redmi Note 8 Pro dla mojej żony i w tej chwili cieszę się, że jednak postawiłem na produkt Samsunga.

No cóż – pozostaje mieć nadzieje, że Xiaomi wycofa się jeszcze z tej kontrowersyjnej decyzji pod presją ataków ze strony użytkowników wspomnianych smartfonów. W przeciwnym razie w kwestii dostępności Androida 11 ich użytkownicy będą musieli czekać na to, czy zostanie dla nich wydany Lineage OS.

Źródło: Xiaomi

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS