windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Plotki/przecieki Sony Urzadzenia

Hitowa seria od Sony wróci? Może być szansą na rynkowy sukces!

Rynek kompaktowych pod względem wymiarów smartfonów ostatnio bardzo cierpi. Poza iPhone SE i zaprezentowanym wczoraj Pixelem 4a dość ciężko o rozsądnie wyposażone urządzenie z ekranem o przekątnej mniejszej, niż 6 cali. Jeśli któryś z „zapomnianych” producentów postara się o wypełnienie tej niszy, to może zyskać w oczach użytkowników. Najnowsze wieści wskazują na to, że może to być Sony powracające z linią Xperia Compact!

Seria Xperia Compact powróci w chwale?

Sony ma ten problem, że smartfony od tego koncernu albo są bajecznie drogie (jak Xperia 1 II) albo niezbyt przyciągają uwagę potencjalnej klienteli. Często czytam w sieci wypowiedzi wskazujące na to, że chętnie kupilibyście dobrego smartfona o przekątnej ekranu nie przekraczającej 6 cali. Być może więc właśnie w tym segmencie Sony upatruje szansy na zainteresowanie użytkowników smartfonami Xperia. Jeśli nowości z linii Compact będą dobrze wyposażone, a ich ceny nie przekroczą 2500 złotych, to Sony ma spore szanse na ponowny zaistnienie na rynku smartfonów. Podobno takie urządzenie ma zadebiutować już w przyszłym roku. Flagowa Xperia zadebiutuje w trzech wariantach – standardowym, Premium oraz Compact. To ostatnie urządzenie może być naprawdę ciekawą propozycją dla osób nie chcących nosić w kieszeni „patelni”.

Mam nadzieję, że przyszłoroczne premiery będą nowym otwarciem dla Sony na rynku urządzeń mobilnych. Koncern z Japonii nie radzi sobie na tym polu dobrze od dłuższego czasu i jedynie prawdziwy przełom może pomóc mu w odzyskaniu dawnej świetności.

Źródło: Android Next

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS