windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google Plotki/przecieki

Rewolucja w Chrome? Nowe narzędzie dla pracujących na wielu kartach!

Przeglądarka Google Chrome to nie tylko narzędzie służące nam do przeglądania stron WWW, czy konsumpcji treści multimedialnych. Dla części z nas bowiem to także ważne narzędzie pracy. Często zdarza się nam uruchamiać w niej tyle kart, że później trudno się w nich połapać. Dlatego właśnie koncern z Mountain View zamierza uraczyć nas kolejną, przydatną nowością w swojej przeglądarce – wyszukiwarką kart.

Nowa funkcja jest w tej chwili testowana wśród programistów pracujących nad przeglądarką. Jak dowiadujemy się ze źródła, domyślnie ma być dostępna pod skrótem klawiaturowym [CTRL]+[SHIFT]+[E]. Być może w interfejsie użytkownika pojawi się także nowa ikonka, która wywoływała będzie tą wyszukiwarkę. Na razie trudno przewidzieć kiedy nowość zostanie oddana w ręce użytkowników. Na pewno w międzyczasie sprawdzana będzie także w Chrome Canary. Obstawiam więc, że do stabilnej wersji przeglądarki trafi najwcześniej jesienią. Do Chrome w najbliższym czasie trafią także inne nowości. Doniesienia wskazują m.in. na możliwość rychłego udostępnienia sposobu udostępniania zdjęć i obrazków za pomocą kodu QR. Nowość zadebiutować ma w Chrome 86. Ponadto poprawek doczeka się funkcja przeglądania w Chrome plików PDF. Pojawi się przycisk do łatwego włączania i wyłączania adnotacji. To też jednak melodia przyszłości, a zmiany są mocno ukryte w ustawieniach flag przeglądarki.

Pozostaje mieć nadzieję, że nowe funkcje pomyślnie przejdą testy i już wkrótce powitamy je w stabilnej wersji Chrome. A z której przeglądarki Wy korzystacie na co dzień? Muszę przyznać że Łukasz ostatnio namawia mnie do przesiadki z Chrome na Edge i zaczynam się poważnie zastanawiać nad takim krokiem.

Źródło: The Windows Club

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS