windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Urzadzenia

Pixel 4a oficjalnie! Nowość od Google zrobi furorę?

Google bardzo długo kazało nam czekać na kolejną odsłonę swojego smartfona ze średniej półki cenowej zaostrzając apetyty kolejnymi przeciekami z nim związanymi. Dziś doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji. I obstawiam, że Pixel 4a nie zawiedzie tych użytkowników, którzy poszukują wydajnego smartfona, który może nie powali nas na kolana flagowymi osiągami, ale będzie na pewno rozsądnym wyborem w cenie do 2000 zł. No właśnie – nie będzie za niego trzeba płacić fortuny!

Pixel 4a to jeden z najlepszych średniopółkowców!

Pixel 4a zostanie zamknięty w plastikowej obudowie i nie zaoferuje nam flagowych podzespołów. Zamiast tego możemy liczyć na obecność ekranu 5,81 cala, USB-C, baterii 3080 mAh z ładowaniem 18 W oraz aparatu wspieranego przez najlepsze algorytmy Google’a. Dzięki nim zdjęcia mają prezentować się naprawdę wybornie. Poza tym koncern z Mountain View postawi na procesor Snapdragon 730, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Wspomniany wcześniej aparat fotograficzny ma zostać umieszczony na modnej ostatnio „wyspie” – razem z diodą doświetlającą. Charakteryzowała go będzie rozdzielczość 12,2 MP. Kamerka do selfie i rozmów wideo zostanie natomiast umieszczona w „oczku” wygospodarowanym na przednim panelu. 

Na pokładzie Pixela 4a nie zabrakło wejścia mini-jack oraz czytnika linii papilarnych zlokalizowanego na pleckach. Smartfon będzie działał pod kontrolą czystego systemu Android 10 z nową wersją Asystenta. Google zapewnia, że nowość może liczyć na szerokie, trzyletnie wsparcie pod kątem otrzymywania nowych wersji oprogramowania. Na tą chwilę wiadomo, że Pixel 4a dostępny będzie w kolorze czarnym. Smartfon ma zadebiutować 20 czerwca na wybranych rynkach (Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Japonia, Singapur, Hiszpania, Tajwan, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

Obstawiam, że w Polsce dystrybucją Pixela 4a zajmie się x-kom. Jeśli atrakcyjna cena wynosząca na start 349 USD zostanie przekuta w przyzwoitą cenę w naszym kraju, to nowość od Google może być ciekawą alternatywą dla iPhone SE oraz wymagającym konkurentem dla OnePlusa Nord. Trzymam kciuki by tak się stało!

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS