windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Samsung Tablety Urzadzenia

Apple może się bać? Samsung Galaxy Tab S7 i S7+ oficjalnie!

Szał na tablety, który mieliśmy na rynku jeszcze kilka lat temu już wyraźnie osłabł. Na rynku zostało właściwie dwóch poważnych graczy w tym segmencie – Apple i Samsung. No dobra – jest jeszcze Huawei. Jego produkty pozbawione usług Google to już jednak bardziej ciekawostka, niż realne zagrożenie dla produktów z USA i Korei. Samsung natomiast zaprezentował dziś dwie świetne nowości – Galaxy Tab S7 i S7+. Co warto o nich wiedzieć?

Dwa doskonałe tablety dla wymagających!

Samsung swoimi flagowymi tabletami Galaxy Tab S7 i S7+ chce udowodnić, że nie obawia się konkurencji ze strony niezwykle popularnych produktów od Apple. Ten tańszy – Galaxy Tab S7 zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 11″ i rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli. Odświeżanie także nie pozostawia wiele do życzenia – Samsung postawił na 120 Hz. Rozczarowuje jednak fakt, że mamy do czynienia z matrycą LCD. Jeśli chodzi o pozostałe podzespoły, to możemy liczyć na obecność procesora Snapdragon 865+ wspieranego przez 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane użytkownika. Baterię charakteryzuje pojemność 8000 mAh i wsparcie dla szybkiego ładowania 45W. Nie zabrakło głośników AKG, wsparcia dla rysika S-Pen oraz tylnych obiektywów o rozdzielczości 13 i 5 MP (zwykły i szerokokątny). Kamerkę do rozmów wideo charakteryzuje natomiast rodzdzielczość 8 MP. Czytnik linii papilarnych umieszczono na krawędzi tabletu.

Samsung Galaxy Tab S7+ zaoferuje bardzo zbliżoną specyfikację techniczną. Główne różnice między nim, a tańszym wariantem to m.in. jakość zastosowanego ekranu, który w przypadku „plusa” oferuje przekątną 12,4″ i rozdzielczość 2800 na 1752 piksele. Tutaj również uświadczymy dobrodziejstw odświeżania 120 Hz, ale najważniejsze jest to, że mamy do czynienia z panelem Super AMOLED ze zintegrowanym z nim czytnikiem linii papilarnych. Ponadto Samsung na pokładzie tej wersji urządzenia postawił na mocniejszą baterię – o pojemności 10900 mAh.

Ceny nowych tabletów od Samsunga nie są niskie i prezentują się następująco:

  • Galaxy Tab S7 – 3200 zł,
  • Galaxy Tab S7 z LTE 03700 zł,
  • Galaxy Tab S7+ z 5G – 5000 zł,
  • Galaxy Tab S7+ – 4100 zł.

Jak myślicie – czy nowości znajdą spore grono entuzjastów?

Źródło: Samsung

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS