windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Windows 10

Windows 10 obchodzi piąte urodziny! Co nowego na jesieni?

System Windows 10 ujrzał światło dzienne pięć lat temu i od tego czasu sukcesywnie zwiększa swoje udziały w rynku nieustannie mierząc się z legendą niewspieranego już, uwielbianego Windowsa 7. Radzi sobie jednak całkiem dobrze, co pokazuje nam statystyczna ilość urządzeń na pokładzie których nowe oprogramowanie zostało zainstalowane. Oczywiście nie ma takiego systemu, którego nie można by ulepszyć. Dlatego koncern z Redmond szykuje dla nas na jesieni kolejny pakiet nowości, które mają poprawić jakość obsługi „okienek”.

Co nowego w Windows 10 Insider Preview Build 20180?

Testerzy, którym dane jest sprawdzać Windows 10 Insider Preview Build 20180, mogą już przekonać się, czy przeprojektowane Menu Start faktycznie prezentuje się o wiele bardziej estetycznie. Ta nowość została właśnie udostępniona Insiderom, więc możemy być niemal pewni, że wszyscy powitamy ją właśnie późną jesienią, gdy wdrożona zostanie druga, duża tegoroczna aktualizacja „dziesiątki”. Kafelki nie będą już szeroko personalizowane, a ich tło będzie dostosowywało się do aktualnie wybranego motywu systemowego. Moim zdaniem jest to bardzo pozytywna zmiana. Nie skłamię jeśli przyznam, że takie jaskrawe kafle strasznie mnie denerwowały jako fana wszelkiej maści ciemnych motywów. Teraz Menu Start będzie prezentowało się skromniej, ale i o wiele bardziej elegancko.

Po cichu liczę na to, że Microsoft zainspirowany wizualną przemianą macOS (aktualizacja Big Sur) w przyszłym roku poprawi już mocno trącący myszką interfejs Windowsa 10 czyniąc go „lżejszym”. Warto w tym momencie przypomnieć, że według wstępnych doniesień, w 2021 roku spodziewamy się tylko jednej, kluczowej aktualizacji „okienek”, gdyż część zasobów ludzkich koncern z Redmond ma zamiar oddelegować do prac nad systemem Windows 10X. Nie mogę się doczekać nowości i czekam na pierwsze plotki związane z przyszłoroczną aktualizacją!

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS