windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android E-commerce Google macOS

Nowe rozwiązanie wkrótce w Google Chrome! Zakupy w sieci jeszcze wygodniejsze?

Przeglądarka Google Chrome to zdecydowany lider w swoim segmencie – nie tylko wśród użytkowników Androida, ale także Windowsa, macOS czy iOS. Koncern z Mountai View nie ustaje w staraniach, by uczynić ją jak nawygodniejszym narzędziem nie tylko do pracy i konsumpcji treści multimedialnych, ale i przy dokonywaniu zakupów w sieci. Właśnie dlatego zadecydował o wprowadzeniu do Chrome nowej, ważnej funkcji!

E-zakupy z Google Chrome jeszcze wygodniejsze!

Przeglądarka Google Chrome oferowała nam do tej pory możliwość zapisania danych karty płatniczej w celu wygodniejszego dokonywania płatności online. Rozwiązanie miało jednak jedną wadę – przy zatwierdzaniu każdej płatności musieliśmy podawać kod CVC naszej karty. Podyktowane było to względami bezpieczeństwa. Taki wymóg może być dla wielu z nas uciążliwy, prawda? Koncern z Mountain View postanowił więc wdrożyć pewne udogodnienie. Już wkrótce, w przypadku urządzeń pracujących pod kontrolą Androida, macOS oraz Windowsa pojawi się możliwość autoryzowania płatności za pośrednictwem czytnika linii papilarnych w Google Chrome. To bardzo wygodne rozwiązanie które sprawi, że nie będziemy musieli wiecznie uzupełniać kodu CVC. Konieczne to będzie jedynie przy pierwszej rejestracji karty.

Przy okazji warto wspomnieć, że Google poprawiło ekran autouzupełniania haseł w mobilnej wersji Chrome. Od teraz wyświetlany jest w dolnej sekcji ekranu tak, by można było go obsłużyć za pośrednictwem kciuka. To również ważne udogodnienie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że przekątne ekranów smartfonów są coraz większe.

Dajcie koniecznie znać z jakiej przeglądarki Wy korzystacie na co dzień. Czy preferujecie Google Chrome? A może zdążyliście przerzucić się na Microsoft Edge? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Źródło: Android Autorithy

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS