windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google GPS iOS

Sprawdź historię Map Google zanim coś się wyda! Ważna zmiana w aplikacji!

Mapy Google przeszły w przeciągu ostatniego roku ogromną metamorfozę. Z przeciętnej aplikacji stały się prawdziwym liderem rynku rozwiązań dedykowanych nawigacji, a nawet ocierają się już o miano serwisu społecznościowego. Dzieje się tak za sprawą nowej funkcji, która jest właśnie wdrażana u pierwszych użytkowników. Przez nią także trudniej nam będzie ukryć nasze ostatnie wojaże zarejestrowane z automatu przez Mapy!

Mapy Google to już serwis społecznościowy?

Google wzbogaca właśnie Mapy o kolejne funkcje społecznościowe. Zostaną bowiem utworzone specjalne profile, dzięki którym możliwe będzie obserowanie aktywności zarówno naszych znajomych, jak i innych lokalnych przewodników. Na naszych profilach będziemy mogli m.in. udostępniać zdjęcia, czy historię naszych wypraw. Osoby nas obserwujące będą mogły także m.in. czytać nasze opinie związane z różnymi restauracjami, firmami itp. Pojawi się także specjalna sekcja, w której będziemy mogli wygodnie przeglądać informacje związane z aktywnością obserowanych przez nas osób. Nie wiadomo jeszcze, czy profile zostaną domyślnie włączone dla wszystkich użytkowników. Wiadomo natomiast, że będzie można w ustawieniach wyłączyć możliwość ich udostępniania dla innych użytkowników (w celu zapewne chronienia naszej prywatności). Dlatego warto w ciągu nadchodzących dni sprawdzać, czy czasem nasz profil nie został udostępniony i – jeśli sobie tego nie życzymy – pilnować, żeby odpowiednia opcja została przez nas wyłączona.

Google chyba na siłę chce zapełnić lukę powstałą na skutek likwidacji Google+. Tylko czy profile społecznościowe udostępnione w ramach Map zostaną ciepło przyjęte? Być może w bardziej odległej przyszłości koncern z Mountain View stworzy realną alternatywę dla Facebooka czy Instagrama? Trudno w tej chwili o pewną prognozę w tej kwestii.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS