windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Microsoft Windows 10

Microsoft Teams miażdży konkurencję? Aplikacja jest coraz lepsza!

Pandemia zatrzymała nas w domu na długie miesiące. Wiele osób przez zagrożenie zrezygnowało z wakacyjnych podróży, a jeszcze więcej musiało przenieść się z pracą na home office. W takich przypadkach chętnie korzystamy z komunikatorów, z których najciekawszym i najbardziej wszechstronnym jest Microsoft Teams. Aplikacja jest intensywnie rozwijana przez Microsoft, który chce skorzystać w tej kwestii na pandemii i wyrasta na niekwestionowanego lidera swojego segmentu.

Microsoft Teams z ważną nowością!

Teams to już nie tylko nowoczesne i praktyczne narzędzie pracy. To cały serwis – w pewnym sensie – społecznościowy, ponieważ Microsoft wzbogaca go nieustannie o nowe funkcje ułatwiające kontakt nie tylko ze współpracownikami, ale i z naszymi bliskimi. Nie inaczej jest i tym razem. Do aplikacji zostaje bowiem właśnie wprowadzona obsługa list zadań Tasks. Nowość pozwoli na efektywne tworzenie, zarządzanie i realizację zadań – przede wszystkim w zespołach, bądź z naszymi bliskimi. W pierwszej kolejności z Tasks skorzystają ci, którzy z Teams korzystają na swoich komputerach służbowych. Następnie – jeśli wyniki testów będą satysfakcjonujące, to nowość zostanie udostępniona także w aplikacji mobilnej. Nie wiadomo jeszcze, czy skorzystają z niej osoby wykorzystujące darmowe funkcje Teams w celach prywatnych – tego powinniśmy się dowiedzieć w ciągu kilku następnych tygodni. Miejmy nadzieję, że taki wysyp nowości w Teams nie sprawi, że aplikacja zamieni się w powolny, ociężały kombajn komunikacyjny.

Media straszą nas nadchodzącą drugą falą pandemii. Microsoft może więc liczyć na spore zainteresowanie swoim produktem i na pewno nadal będzie go intensywnie rozwijał – oby w dobrym i satysfakcjonującym dla użytkowników kierunku. A czy Wy korzystacie z Teams na co dzień?

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS