windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki Netflix

Oszustwo z serwisem Netflix w tle? Uważaj na tego maila!

Cyberprzestępcy sięgają po różne metody, by przejąć nasze prywatne dane, bądź pozbawić nas oszczędności całego życia – od SMS-ów z informacją o koniecznej dopłacie do przesyłki, po maile w których podszywają się pod serwisy z których subskrypcji korzystamy. Ten drugi wariant został ostatnio wykorzystany w odniesieniu do klientów serwisu VOD Netflix. Dlatego ostrzegamy Was przed pewnym niepozornym, lecz bardzo niebezpiecznym mailem!

„Twoje powiadomienie o zawieszeniu” — phishing i fałszywy mail od serwisu Netflix!

Przeglądając wczoraj folder Spam na mojej skrzynce mailowej natrafiłem na podejrzanie wyglądającą wiadomość o temacie „Twoje powiadomienie o zawieszeniu”, którą rzekomo przesłał do mnie Netflix. Od razu zapaliła mi się czewona lampka – pamiętam przecież, że kilka dni wcześniej serwis pobrał z mojego konta kwotę za przedłużenie subskrybcji. W wiadomości pojawiła się informacja, że rzekomo „nie udało się autoryzować płatności za kolejny cykl rozliczeniowy abonamentu”, który wybrałem jakiś czas temu. Dlatego właśnie fałszywy Netflix informuje mnie o zawieszeniu mojego członkostwa w gronie subskrybentów serwisu. Problem w tym, że mail przyszedł z adresu nie mającego nic wspólnego z Netflixem. Nie był też opatrzony logo serwisu. Podpisano go tylko jako „Twoi przyjaciele z Netflix”. Został w nim także umieszczony link, który prowadzić miał do strony restartującej moje członkostwo. Nie klikałem go oczywiście – Wam też to odradzam. Trudno określić jakie intencje mają cyberprzestępcy rozsyłający tą wiadomość. Być może chcą przejąć nasze dane logowania i ostatecznie dotrzeć do danych karty powiązanej z naszym kontem.

Przedstawiciele serwisu Netflix potwierdzają, że ktoś się pod nich podszywa, jednak jedyne co mogą w tej chwili zrobić, to ostrzegać użytkowników by nie ufali takim mailom i by zwracali uwagę na maile, z których wysyłane są takie fałszywe wiadomości. Ja też Was na to uczulam. Lepiej dmuchać na zimne, niż w kilka chwil stracić konto Netflix i – co gorsza – wszystkie pieniądze uzbierane w banku.

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS