windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Samsung

Ścisła współpraca Google i Samsunga? Są naciski z Mountain View!

Samsung to niekwestionowany lider rynku urządzeń mobilnych, który obecnie współpracuje z wieloma podmiotami – w tym z samym koncernem Google. Jego przedstawiciele namawiają obecnie producenta z Korei, by zamiast własnych rozwiązań, pokroju Galaxy Store czy Bixby, stosował i eksponował chętniej produkty koncernu z Mountain View. Ponoć rozmowy związane z taką współpracą są już zaawansowane, a na stole mają leżeć naprawdę spore pieniądze.

Google chce dużej zmiany w smartfonach Samsunga. W tle ogromne pieniądze!

Koncernowi z Mountain View bardzo zależy na tym, by Samsung w większym stopniu promował aplikacje i rozwiązania Google’a w miejsce własnych alternatywnych apek. Jak doskonale wiecie, koncern z Korei rozwija szerokie portfolio własnych narzędzi dla systemu Android, jak Health, Notatki, Bixby, sklep Galaxy Store itp. Koreańczycy za rezygnację z własnych produktów, na rzecz tych od Google mieliby zainkasować prawdziwą fortunę. Google ma oferować Samsungowi spory procent od zysków, wygenerowanych przez jego klientów – podobno atrakcyjniejszy niż w poprzednich umowach. Gigant smartfonowego rynku włożył ogrom pracy w rozwój aplikacji Galaxy i zapewnia, że są one arcyważnym elementem ekosystemu One UI. Negocjacje jednak trwają i rzekomo mają się zakończyć jutro.

Jestem ciekaw z jakim skutkiem. Raczej nie powinniśmy się spodziewać, że Samsung zrezygnuje ze swoich rozwiązań na rzecz produktów Google. Podejrzewam, że zacieśnienie współpracy może polegać na tym, że koncern z Korei chętniej będzie preinstalował aplikacje takie jak Fit, YouTube Music czy Keep na pokładzie swoich urządzeń. Wszystkiego z pewnością dowiemy się w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Engadget

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS