windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Allegro Pay wystartowało! Po co nam kolejny sposób na płatności?

Allegro wprowadziło wczoraj nową usługę – zapowiadane od dłuższego czasu Allegro Pay. Nowy sposób na płatności za zakupy ma pomóc osobom, które chciałyby rozłożyć płatność na raty, nie korzytając jednocześnie z usług banków. Czy dzięki niemu chętniej będziemy zaglądać do oferty popularnego serwisu i czy będzie to sposób na nadchodzące zagrożenie związane z ekspansą Amazonu w kierunku naszego kraju?

Allegro Pay to dobrodziejstwo. Może jednak zainteresować też cyberprzestępców!

Allegro Pay pozwala zyskać nawet 4 tys. zł do wykorzystania na swoje zakupy na platformie. Środki zostaną przyznane na podstawie analizy, dokonanej przede wszystkim w oparciu o dane pochodzące z baz zewnętrznych (takich jak chociażby rejestr dłużników) oraz historię naszych zakupów na Allegro. Możemy więc zyskać możliwość dokonywania wygodnych zakupów na raty bez konieczności korzystania z usług banków – bazując jedynie na współpracy z popularnym serwisem sprzedażowym. Warto wspomnieć też o tym, że „zdolność kredytowa” w Allegro Pay przyznawana jest bezterminowo. Za przyznanie takiego budżetu nie ponosimy też żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów.

Zrealizowane zakupy można spłacać w dowolny sposób – odraczając wpłatę o 30 dni, czyli zapłacić dokładnie tyle, ile wynosi kwota zakupu. Dodatkowo, subskrybenci Allegro SMART! będą mogli wybrać opcję 3 miesięcznych spłat, w których oprocentowanie wyniesie 0 proc. Klienci mają też do wyboru dłuższy okres spłaty podzielonej na 5, 10 lub 20 miesięcznych płatności.

Allegro Pay jednak to nie tylko wygoda. Nowość na pewno będą chcieli wykorzystać także cwaniacy i cybeprzestępcy, którzy będą podszywać się pod giganta e-commerce by przejmować nasze dane – także te związane z kontami bankowymi. Warto więc zwracać uwagę na wszystkie maile, które wpadają do naszej skrzynki – także te związane z naszym kontem w serwisie Allegro.

Źródło: Allegro

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS