windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Rewolucja w ładowaniu smartfonów? Oto Quick Charge 5!

Jesteśmy na co dzień coraz bardziej zabiegani. Dlatego też zależy nam na tym, by nasze urządzenia mobilne ładowały się jak najszybciej, a producenci dwoją się i troją by nam to umożliwić. Jednym z najpopularniejszych standardów szybkiego ładowania jest Quick Charge od Qualcomm. Jak się okazuje, popularny producent procesorów może wprowadzić prawdziwą rewolucję w sposobie uzupełniania energii naszuch smartfonów!

Quick Charge 5 to sposób na błyskawiczne ładowanie. Rewolucja?

Qualcomm deklaruje, że Quick Charge 5 jest najszybszą obecnie metodą i pozwala na ładowanie mocą powyżej 100 W. Ładowanie akumulatora przeciętnego smartfona do połowy ma zajmować tylko 5 minut. Brzmi fantastycznie prawda? Pytanie – jak takie szybkie ładowanie wpływa na żywotność baterii i nagrzewanie się smartfona/tabletu. Qualcomm zapewnia, że owa metoda jest metoda ładowania jest nawet do 70 proc. bardziej efektywna w porównaniu do poprzedniego Quick Charge 4/4+. Oznacza to, że ładowanie trwa krócej, a temperatury do której nagrzewają się ładowane urządzenia są nawet o 10 stopni Celsjusza niższe, niż w przypadku poprzednika. Na papierze brzmi rozsądnie. Ale jak będzie w rzeczywistości? Mam nadzieję, że urządzenia wykorzystujące nowe rozwiązanie nie będą narażone na intensywne zużywanie się ogniw, a jeśli nawet, to że producenci umożliwią nam łatwą ich wymianę.

Minie jeszcze trochę czasu zanim Quick Charge 5 trafi na pokład pierwszych smartfonów. Jeśli jednak urządzenie wyposażone w tą nowość trafi w nasze ręce, to na pewno ją dla Was sprawdzimy. A czy Wy korzystacie na co dzień z funkcji szybkiego ładowania?

Źródło: Qualcomm

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS