windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10X

Rewolucja w Windows 10? Zmieni się harmonogram aktualizacji!

Microsoft dba o regularne aktualizacje systemu Windows 10. Wychodzi mu to raz lepiej, raz gorzej (problemy z wdrażaniem nowych wersji oprogramowania to smutna reguła). Do tej pory jednak nastawialiśmy się co roku na dwie spore paczki nowości wdrażane w przypadku „dziesiątki”. Jak się jednak okazuje, w najbliższym czasie polityka aktualizacyjna koncernu z Redmond może ulec zmianie. Wszystko ze względu na pozostałe projekty rozwijane przez twórców popularnego systemu.

Koniec z dwoma aktualizacjami na rok? Wszystko na to wskazuje!

Nie da się ukryć, że nowe projekty Microsoftu, takie jak Surface Duo (i rozwój oprogramowania dla tego smartfona) oraz Windows 10X angażują spore zasoby ludzkie. Na świecie mamy natomiast kryzys i koncern z Redmond nie może pozwolić sobie na zatrudnianie nowych specjalistów zarabiających przecież niemałe pieniądze. Dlatego konieczne jest szukanie oszczędności, by mądrze rozłożyć moce przerobowe. Nad Windowsem 10 po premierze wersji 10X pracować będzie uszczuplone grono programistów, więc według najnowszych informacji Microsoft ograniczy częstotliwość wydawanych dla tego systemu „dużych”, corocznych aktualizacji. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że Windows 10 uaktualniany jest większymi paczkami nowości dwa razy do roku. Już w przyszłym roku może to się jednak zmienić. W skutek premiery Windowsa 10X, którego trzeba będzie nieustannie rozwijać i poprawiać, część „mocy przerobowych” zostanie oddelegowanych do tego zadania. Klasyczna „dziesiątka” zostanie natomiast ma według ostatnich doniesień otrzymywać jedną, dużą aktualizację rocznie.

Mam nadzieję, że – jeśli takie zmiany wejdą w życie – to Microsoft w tych dużych aktualizacjach nie poskąpi nam przydatnych nowości – zarówno tych wizualnych, jak i funkcjonalnych. Liczę też na to, że owe paczki udoskonaleń będą tak dopracowane, że ich instalacja nie będzie powodowała problemów z naszymi komputerami. A jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce? Dowiemy się już wkrótce!

Źródło: Gizchina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS