windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google

Najważniejsza zmiana w mobilnym Chrome od lat? Aktualizacja już tuż tuż!

Google Chrome to zdecydowanie najpopularniejsza przeglądarka internetowa dedykowana urządzeniom mobilnym. I to nie tylko dlatego, że domyślnie trafia na pokład każdego urządzenia z Androidem na pokładzie. Jest po prostu dobra i z przyjemnością korzystam z niej na co dzień. Lada moment doczeka się też najważniejszej od wielu miesięcy aktualizacji, która ma w jej przypadku oznaczać zupełnie nową jakość pracy.

Chrome 85 to przeglądarka z obsługą 64 bitów!

Chrome 85 jest jeszcze obecnie testowana, ale lada moment powinna trafić na nasze urządzenia mobilne. Najważniejszą nowością w przypadku kolejnej dystrybucji popularnej przeglądarki jest przejście na 64 bity. Oznacza to, że Chrome będzie lepiej wykorzystywać dużą ilości RAM-u, którym dysponują dziś topowe modele smartfonów. Warto pamiętać też o jednym – potencjał 64-bitowego Chrome wykorzystają na razie jedynie użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą Androida 10, który zainstalowany jest w tej chwili na pokładzie zaledwie 8-9% wszystkich urządzeń tego typu. Jeśli natomiast zaliczacie się do grona szczęśliwców, to możecie pobrać w tej chwili Chrome w wersji 64-bitowej z APK Mirror i na własną rękę sprawdzić, jak sprawuje się w praktyce.

Jeśli testy przeglądarki zakończą się pomyślnie, pozytywnie, to możemy się spodziewać globalnego wdrożenia Chrome 85 już na początku sierpnia. Jestem ciekaw, jak nowa wersja programu będzie sprawowała się w praktyce i zamierzam to sprawdzić gdy tylko trafi ona do Sklepu Play. Spodziewajcie się recenzji!

Źródło: APK Mirror

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS