windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple macOS Urzadzenia

Lubiana funkcja wkrótce w komputerach Mac! Będą bezpieczniejsze?

Komputery z systemem macOS to z reguły sprzęt przemyślany, wydajny ale i bezpieczny. Jak się okazuje, już wkrótce koncern z Cupertino może zadbać o to, żeby urządzenia taki jak iMac’i czy MacBook’i jeszcze lepiej dbały o bezpieczeństwo naszych plików czy kont. W kodzie nowej wersji oprogramowania – Big Sur – odkryto bowiem linijki wskazujące na możliwość stosowania Face ID jako metody uwierzytelniania!

Komputery Mac z Face ID!

Popularna metoda zabezpieczania naszych danych stosowana była do tej pory w przypadku urządzeń iPhone oraz iPad. Jak się jednak okazuje, Apple chce rozszerzyć listę sprzętów, które można chronić w taki sposób. Najwyraźniej w Cupertino ktoś chce wzorować się na Microsofcie i na Windows Hello. Kod wskazujący na obecność Face ID w macOS został wykryty w trzeciej becie nowej odsłony systemu – Big Sur. System odwołuje się do urządzenia PearlCamera – to ta sama nazwa kodowa, jaka była stosowana do modułu rozpoznawania twarzy w iPhone X. Nie wiadomo jeszcze, czy nowość miałaby zadebiutować już w momencie premiery nowego macOS, czy razem z którąś z jego kolejnych, mniejszych aktualizacji. Tego dowiemy się z pewnością w ciągu kilku, nadchodzących tygodni.

Ubolewam, że nie będzie mi dane sprawdzić tej nowości – na co dzień nie korzystam z produktów Apple. Jestem jednak ciekaw jakie są Wasze opinie w tej kwestii. Czy wprowadzenie Face ID do macOS będzie dobrą decyzją? A może czekacie na inne funkcje? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach.

Źródło: 9to5Mac

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS