windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Windows 10 Windows 10X

Microsoft odpuszcza? Premiera Windows 10X opóźniona!

Windows 10X to nowa wersja „okienek”, która powstała z myślą o urządzeniach dla segmentu edukacji oraz biznesu. Czekamy na nią od dłuższego czasu. Jeśli wiążecie z tą odsłoną Windowsa nadzieje, to musicie uzbroić się jeszcze w sporo cierpliwości. Premiera oprogramowania została właśnie przełożona i powinniśmy się jej spodziewać dopiero najwcześniej w drugim kwartale przyszłego roku. Microsoft ma teraz bowiem inne priorytety.

Surface Duo ważniejszy od Windows 10X?

W pierwszej kolejności bowiem koncern z Redmond zamierza skupić się na wizualnym odświeżeniu Windowsa 10 oraz pakietu Office, a także na premierze wyczekiwanego od długich miesięcy smartfona Surface Duo. To własnie z tym urządzeniem wiążą się największe emocje fanów Microsoftu. Surface Duo ma bowiem szanse na sukces w segmencie składanych smartfonów – ze względu na przemyślaną konstrukcję, która niesie ze sobą o wiele mniejsze ryzyko awarii i uszkodzeń, niż koncepcje lansowane przez Samsunga, Huawei czy Motorolę. Wracając jednak do Windowsa 10X – Microsoft pierwotnie zamierzał zaprezentować go na dwuekranowych urządzeniach, takich jak Surface Neo. Z czasem jednak podjęto decyzję o tym, że oprogramowanie będzie udostępniane także klasycznym notebookom. Warto jednak w tym momencie zanaczyć, że urządzenia wykorzystujące tą wersję oprogramowania nie będą mogły uruchamiać aplikacji Win32, co dla wielu z nas może być nie do zaakceptowania.

Czy Windows 10X będzie godnym konkurentem dla Chrome OS, który za Oceanem jest bardzo popularny? Może być to bardzo trudne do osiągnięcia. Warto pamiętać, że Chromebooki oferują m.in. dostęp do Sklepu Play i pod tym względem „okienka” nie mają z nimi szans. Ponadto Microsoft pokazał nam niejednokrotnie, że wszystkie projekty poboczne spod znaku Windows kończyły się do tej pory fiaskiem. Jak będzie tym razem? Przekonamy się za jakiś czas.

Źródło: ZDNet

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS