windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Ważna zmiana w Windows 10 jeszcze w tym roku? Radykalna decyzja Microsoftu!

Windows 10 jest z nami już od kilku lat i nie da się ukryć, że jego wzornictwo zdołało się już dość mocno opatrzyć. Nie dziwi więc fakt, że Microsoft chce dzięki małym krokom odświeżyć nieco swoje oprogramowanie. Jedną ze zmian ma być przeprojektowane Menu Start. Jak się okazuje, do „dziesiątki” powinno trafić jeszcze w tym roku. Na jakie zmiany powinniśmy być przygotowani?

Nowe Menu Start Windows 10 jeszcze w tym roku!

Microsoft chce, żeby Windows 10 pod względem wzornictwa był nieco bardziej stonowany. Do tej pory (od czasów Windowsa 8) kafelki na ekranie startowym, bądź w Menu Start, mogliśmy ustawiać w dość szerokiej i często krzykliwej palecie barw. W najbliższym czasie ten stan rzeczy ulegnie dość radykalnej zmianie. Kafelki nie będą już w taki sposób personalizowane, a ich tło będzie dostosowywało się do aktualnie wybranego motywu systemowego. Moim zdaniem jest to bardzo pozytywna zmiana. Nie skłamię jeśli przyznam, że takie jaskrawe kafle strasznie mnie denerwowały jako fana wszelkiej maści ciemnych motywów. Co ciekawe, nowość ma zostać wdrożona jeszcze w tym roku, a nie jak się wcześniej spodziewano, dopiero w 2021. Najprawdopodobniej bedzie więc elementem dużej, jesiennej aktualizacji dla Windowsa 10, która powinna zostać udostępniona użytkownikom „okienek” na przełomie października i listopada.

Czekam z niecierpliwością zarówno na nowe Menu Start, jak i na przeprojektowany pakiet Office. Mam też nadzieję, że Microsoft zabierze się też za odświeżenie eksploratora plików, gdyż ten element systemu też mocno trąci już myszką. No cóż – oby nowości zostały wdrożone jak najszybciej!

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS