windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google

Google uwielbia słodkości? Znamy nazwę nowego Androida!

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery Androida 11. Poznaliśmy już prawie wszystkie nowości, które zagoszczą na pokładzie naszych smartfonów za jego sprawą. To jednak nie wszystko, co przygotował dla nas koncern Google. Rok temu, Android 10 był drobną zmianą w nazewnictwie oprogramowania. Zniknęła z niego bowiem nazwa „słodkości” towarzysząca systemowi rokrocznie od chwili powstania. Jak będzie w tym roku? My już wiemy!

Nowy Android 11 to Red Velvet Cake!

Rok temu myśleliśmy, że Google zdecyduje się na radykalny krok i Android 9 Pie to ostatnia odsłona systemu z deserem w nazwie. Rację mieliśmy tylko częściowo. Od ubiegłego roku bowiem ów element nazewnictwa nie jest po prostu częścią oficjalnego brandingu systemu. Widnieje natomiast w dokumentacji jako nazwa kodowa. Tegoroczna odsłona „Robota” będzie nosiła nazwę Red Velvet Cake. Android 10 natomiast, określany był jako Quince Tart. Informację taką ujawnił na YouTube wiceszef działu rozwoju systemu – Dave Burke.

Premiery Androida 11 spodziewamy się we wrześniu bieżącego roku. Wprowadzi on wiele ciekawych nowości, jednak nie będzie to aktualizacja rewolucyjna. Koncern z Mountain View postawi na takie udoskonalenia, jak:

  • udoskonalone zaznaczanie tekstu – do tej pory zaznaczanie tekstu na pokładzie naszych urządzeń nie należało do najwygodniejszych czynności. Android 11 ma przynieść pozytywną zmianę w tej kwestii. Pojawi się opcja select, która ułatwi zaznaczanie konkretnych fragmentów/partii tekstu,
  • udoskonalony pictrue-in-picture – nowa wersja systemu przyniesie istotne udoskonalenie tego trybu odtwarzania materiałów wideo. Możliwe będzie bowiem wygodne zmienianie rozmiaru okienka, w którym oglądamy ulubione filmy i seriale,
  • konfigurowalne kształty ikon – to funkcja znana nam z popularnych launcherów dla Androida. Na tą chwilę wiadomo, że początkowo będzie można wybrać jeden z pięciu kształtów ikonek,
  • udoskonalone powiadomienia – powiadomienia w Androidzie 11 będą wyświetlały licznik nieodczytanych powiadomień wysłanych z danej aplikacji.

A to nie wszystkie nowości. Cóz – pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać. I mieć nadzieję, że ze względu na panującą pandemię premiera nowego Androida nie zostanie odwleczona w czasie.

Źródło: XDA-Developers

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS