windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Microsoft Office

Rewolucja w pakiecie Office? Microsoft szykuje zmiany!

Nie od dziś wiadomo, że Microsoft przygotowuje nas na wizualne odświeżenie systemu Windows, oraz wszystkich usług z nim powiązanych. Ma być ładniej, czytelniej i nowocześniej. Oczywiście pod tym względem poprawek doczeka się także pakiet biurowy Microsoft Office. Do sieci trafiają właśnie pierwsze wieści związane z tym, jakie zmiany nas czekają. Postanowiłem więc poświęcić im kilka słów.

Microsoft Office z poważnymi zmianami!

Przede wszystkim godnym odnotowania jest fakt, że Microsoft w przypadku pakietu Office będzie chciał postawić na Fluent Design, który forsuje także w przypadku systemu Windows. Ceniony pakiet biurowy pod względem wizualnym ma stać się wizualnie lżejszy, bardziej przejrzysty. Microsoft zamierza tak posegregować opcje oprogramowania, by te najrzadziej używane nie zaśmiecały naszego obszaru roboczego.

„Następna fala zmian interfejsu Microsoft 365 usunie wiodące kolory aplikacji z nagłówków okna i skupi się na adaptacyjnych poleceniach. Uproszczony pasek narzędzi będzie można przenieść w dowolne miejsce na ekranie, w którym uznasz go za najbardziej pomocny. Polecenia będą pojawiać się na nim kontekstowo, co ułatwi obsługę. Wstążka z narzędziami powstała na komputerach stacjonarnych. Ponieważ jednak świat i ludzie są coraz mniej przywiązani do jednej platformy, zastanawiamy się, jak będzie wyglądać obsługa programów w przyszłości.”

Jesli praca z pakietem Office dzięki zmianom faktycznie będzie wygodniejsza i łatwiejsza, to jestem jak najbardziej na tak. Podejrzewam, że szersze wieści w tej kwestii trafią do nas w ciągu kilku następnych tygodni. Czekam z niecierpliwością!

Źródło: The Verge

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS