windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google

Rewolucja w Google! Android 11 nie dla słabszych smartfonów?

System Android to chyba najpopularniejsze oprogramowanie dedykowane smartfonom. Jak się jednak okazuje, w przypadku tańszych i słabszych urządzeń może on działać ospale i irytować nas długim czasem wczytywania ekranów i aplikacji. W takich przypadkach dobrze sprawdza się Android Go. Google jednak poinformowało właśnie o zwiększeniu wymagań sprzętowych obydwu wersji robota!

Wymagania systemu Android rosną!

Android 11, który zbliża się wielkimi krokami nie będzie instalowany na smartfonach z ilością pamięci RAM mniejszą, niż 3 GB. Wszystko po to, by zapewnić płynną pracę naszych urządzeń. Dla tych słabszych dedykowany będzie nieco okrojony z funkcji i graficznych fajerwerków Android 11 Go. Jednak i jego wymagania wystrzelą w górę. Do tej pory smartfony pracujace pod kontrolą lżejszego „Robota” musiały być wyposażane w minimum 512 MB RAM. Teraz ilość wymaganej pamięci operacyjnej wzrasta natomiast do 1 GB. Jest to rewolucja, jednak nie powinna ona nikogo szokować. Obecnie bowiem na rynku mamy coraz mniej wspieranych smartfonów z tak małą ilością pamięci RAM. Zmiana nie powinna więc być mocno odczuwalna na naszym rynku.

Decyzja ze strony Google jest jednak dość radykalna i sygnalizuje nam, że koncern z Mountain View nie chce już na rynku więcej smartfonów o przeciętnych specyfikacjach, na których Android mógłby działać opieszale bądź mocno się przycinać. Jaki wpływ będzie miała ta decyzja na politykę producentów? Tego dowiemy się już wkrótce!

Źródło: XDA

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS