windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Ojciec sukcesu Pixeli wzmacnia Adobe! Nadchodzi rewolucja?

Smartfony Pixel od dawna uchodzą za majstersztyk pod względem jakości wykonywanych za ich pośrednictwem zdjęć. Za tą kwestię odpowiadał do tej pory Marc Levoy. Jak się okazuje, zasilił on właśnie szeregi koncernu Adobe. Czy to początek fotograficznej rewolucji i zwiastun nadchodzących dobrych czasów dla aplicacji Adobe Photoshop Camera? Jeśli Marc doprowadzi ją do takiej perfekcji i funkcjonalności, jak Google Camera, to chyba możemy być nią naprawdę zainteresowani.

Marc Levoy / fot. Fkaiz

Nadchodzi nowa, fotograficzna jakość w Adobe?

Do Adobe przechodzi prawdziwy ekspert od mobilnej fotografii. Praca zespołu Levoy’a zaowocowała powstaniem takich trybów aparatu w Pixelach jak Night Sight, HDR+ i Portret. Możliwe więc, że Adobe Photoshop Camera wyrośnie na prawdziwego lidera segmentu aplikacji do wykonywania zdjęć. Możliwe też, że Adobe zamierza pracować nad własną, uniwersalną platformą dedykowaną wykonywaniu zdjęć, która będzie chciało sprzedawać zewnętrznym podmiotom – takim jak Facebook, Snapchat czy też samym producentom smartfonów. Jestem niezmiernie ciekaw dalszego obrotu spraw w tej kwestii i czekam na pierwsze oficjalne informacje ze strony znanego koncernu.

Fani smartfonów Pixel natomiast na pewno martwią się, czy na takim transferze nie ucierpią możliwości fotograficzne urządzeń od Google. Tego niestety nie wiemy i dowiemy się dopiero jesienią – w momencie ich premiery. Teraz natomiast pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne posunięcia ze strony Adobe.

Źródło: The Verge

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS