windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android OnePlus Urzadzenia

Oto OnePlus Nord! Najlepszy smartfon ze średniej półki cenowej?

Długo czekaliśmy, ale oto jest! OnePlus Nord został wczoraj oficjalnie zaprezentowany i zrobił na nas ogromne wrażenie. Od samego początku zapowiadany był jako król segmentu średniopółkowych smartfonów. I po prezentacji trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Nie owijając w bawełnę przejdźmy jednak do konkretów związanych z tym naprawdę niezłym urządzeniem!

OnePlus Nord oficjalnie! Będzie hit?

Już na zdjęciach widzimy, że OnePlus Nord to kawał ładnego smartfona. Producent postawił na elegancką, cieszącą oko konstrukcję. Nie zawodzą jednak także podzespoły urządzenia. Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 765 5G, wspierany przez 8 lub nawet 12 GB RAM-u. Miejsca na dane również nie zabraknie, bo mamy go do dyspozycji 128 lub 256 GB. Baterię nowości charakteryzuje pojemność 4115 mAh i wsparcie dla szybkiego ładowania 30W. Obraz wyświetlany jest na ekranie o przekątnej  6,44”, rozdzielczości 2400 x 1080 px i 90 Hz częstotliwości odświeżania. Warto w tym miejscu dodać, że jest to matryca AMOLED. W ekranie wycięto „pastylkę” na aparaty (32 MP + 8 MP). Na pleckach natomiast postawiono na zestaw 48 MP + 8 MP (ultrawide) + 5 MP (sensor głębi) + 2 MP (makro). To jeszcze jednak nie najlepsza informacja.

Prawdziwym zaskoczeniem (i to jak najbardziej pozytywnym) jest cena nowości. Smartfona w obydwu wersjach będzie można kupić pod koniec sierpnia w x-kom, a zapłacić za niego przyjdzie:

  • OnePlus Nord 8/128 GB – 1899 zł
  • OnePlus Nord 12/256 GB – 2299 zł

iPhone SE ma więc godnego konkurenta. Jaka będzie odpowiedź Google, które przygotowuje nas na premierę Pixela 4a? Tego dowiemy się już wkrótce!

Źródło: OnePlus

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS