windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Urzadzenia

Microsoft ma w rękawie świetny patent! To koniec notcha?

Ostatnie lata w kwestii wzortnictwa frontowych paneli smartfonów upłynęły nam pod znakiem notcha oraz rozwiązań mających się przyczynić do rezygnacji z tego rozwiązania. Pojawiły się także pomysły związane z umieszczeniem frontowej kamerki pod ekranem, jednak nie jest to jeszcze na tyle zaawansowane rozwiązanie, by mogło zastąpić te bardziej „tradycyjne”. Wszystko jednak może się zmienić za sprawą patentu koncernu Microsoft, który może wnieść nową jakość do funkcjonowania aparatów umieszczonych pod ekranami smartfonów.

Nowy algorytm poprawi jakość zdjęć wykonywanych kamerą spod ekranu!

Nie oszukujmy się – aparatem umieszczonym pod ekranem smartfona nie zrobimy wybitnie ponadprzeciętnego zdjęcia. Powodem są tutaj ograniczenia natury sprzętowej. Microsoft jednak chce przełamać te mankamenty za pośrednictwem oprogramowania wspieranego sztuczną inteligencją. W tym celu wykorzystanya zostanie sieć neuronowa U-Net. Sztuczna inteligencja pozwoliła (jak widzicie powyżej) na zauważalną poprawą i usunięcie chociażby rozmycia wywołanego przysłonięciem kamery przez ekran. Takie działania ze strony Microsoftu dają sporo do myślenia. Być może koncern z Redmond będzie chciał postawić na takie rozwiązanie chodziażby w przypadku Surface Duo drugiej generacji. Być może także Microsoft będzie chciał sprzedać to rozwiązanie producentom smartfonów, bądź udostępnić strategicznemu partnetowi jakim jest Samsung.

Na razie mało mamy konstruktywnych wieści związanych z opisaną wyżej nowością. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać. Być może rozwiązanie, nad którym pracują programiści koncernu z Redmond będzie na tyle rewolucyjne, że przyczyni się do zmian w sposobie projektowania smartfonów.

Źródło: MSPU

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS