windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Samsung

Samsung psuje lubianą aplikację? Nadchodzą zmiany na gorsze!

Samsung Health uznawana była do tej pory przez wielu z nas za najlepszą aplikację dedykowaną śledzeniu naszej aktywności fizycznej i dbaniu o nasze zdrowie. Jak się okazuje, wkrótce może stracić to miano oraz swoją renomę. Wszystko za sprawą zmian, które koncern z Korei przeforsuje wkrótce w jej przypadku. Niestety są to ma tyle odczuwalne zmiany na gorsze, że postanowiłem poświęcić mu kilka słów.

Ważne funkcje znikną z Samsung Health!

Samsung poinformował właśnie o bardzo kontrowersyjnej decyzji związanej z aplikacją Health. Zostaną z niej usunięte kluczowe dla wielu z nas funkcje. Niemieccy użytkownicy otrzymali informację o tym, że funkcje związane z monitorowaniem wagi, kalorii i spożytej kofeiny nie będą dostępne w nowych wersjach Samsung Health. Potwierdzam – komunikat pojawił się także w mojej kopii aplikacji. Podejrzewam, że w obliczu takiej sytuacji wielu użytkowników tego monitora aktywności zdecyduje się na migrację ku konkurencyjnym rozwiązaniom. Samsung nie opublikował uzasadnienia takiej decyzji. Miejmy nadzieję, że pojawi się ono w sieci w ciągu kilku najbliższych dni. Dla osób, które na przykład używały apki do tworzenia zestawienia dziennego posiłków i obliczania kalorii – może teraz stać się ona bezużyteczna.

Ubolewam nad wykastrowaniem Samsung Health ze wspomnianych, naprawdę przydatnych funkcji. Na szczęście jednak w Sklepie Play dostępnych jest tyle ciekawych, konkurencyjnych rozwiązań, że zmian w Health nie powinniśmy zbyt mocno odczuć.

Źródło: Samsungknowledge

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS