windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Ważna zmiana w Android 11! Fani selfie nie będą zadowoleni!

Android 11 zbliża się wielkimi krokami. Jeśli nie pojawią się żadne komplikacje, to jego premiery doczekamy się już za dwa miesiące. Nie mamy jednak dobrych wieści dla wszystkich oczekujących na kolejną, dużą aktualizację oprogramowania od Google. Szczególnie dla fanów selfie. Koncern z Mountain View postanowił bowiem o wprowadzeniu poważnego ograniczenia w aplikacjach aparatu.

Koniec ze sztucznym upiększaniem selfie w Android 11? Niekoniecznie!

Beauty mode, czyli sztuczne upiększanie wykonywanych przez nas selfie dalej będzie mógł być implementowany w telefonach, ale po prostu nie będzie mógł być opcją domyślnie włączoną. Jego uruchomienie będzie więc wymagało świadomego działania ze strony użytkownika smartfona (choć dla niektórych „gwiazd” doszukanie się tego trybu może być zadaniem porównywalnym do wspinania się w himalajach) i przebrnięcia przez ustawienia aparatu. Nie będzie to więc koniec tzw. „beauty mode” często używanego przez „influencerki” oraz wszelkie pseudo-gwiazdy Instagrama. Będzie jednak trudniej z niego skorzystać. Ktoś w Mountain View wreszcie poszedł po rozum do głowy. Wykazano bowiem, że takie sztuczne podkręcanie urody przez osoby mające duży wpływ na młode pokolenie jest powodem wielu zaburzeń i problemów wśród dzieci i nastolatków.

Dobry wujek Google troszczy się natomiast o użytkowników Androida i nie chce, by popadali oni w kompleksy. Czy wspomniana decyzja ze strony twórców popularnego systemu będzie odczuwalna dla użytkowników smartfonów? Dowiemy się tego za jakiś czas, gdy Android 11 nieco się upowszechni.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS