windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Samsung DeX wkrótce ze świetną nowością!

Samsung DeX to tryb pracy do tej pory zarezerwowany dla topowych smartfonów koncernu z Korei. Pozwala on na korzystanie z systemu Android na ekranie monitora, w widoku zbliżonym do tego znanego nam z Windowsa. Oczywiście by z niego korzystać konieczne było do tej pory zakupienie specjalnej stacji dokującej. Już wkrótce jednak DeX doczeka się ważnych zmian, które mogą dość mocno spopularyzować tą funkcję od Samsunga!

Samsung DeX ma się dobrze i będzie jeszcze lepszy!

Już wkrótce udostępniona zostanie możliwość korzystania z DeX bezprzewodowo. Nie będzie trzeba więc kupować specjalnych akcesoriów, by korzystać z tej wygodnej funkcji. Taka możliwość została zapowiedziana już niemal dwa lata temu, lecz dopiero teraz w sieci pojawiły się pierwsze, konkretniejsze wieści w tej kwestii. Nowość wypatrzona została w Samsung Tips i uruchamiana będzie z poziomu panelu powiadomień naszego urządzenia. Dzięki niej możliwe będzie połączenie się np. z naszym Smart TV. Jeśli jednocześnie podłączymy do telewizora klawiaturę i mysz to uzyskamy namiastkę komputera z Androidem na pokładzie. Brzmi ciekawie, prawda?

Na razie nie wiadomo, czy tryb DeX w wersji bezprzewodowej zostanie udostępniony także tańszym smartfonom (być może będzie on częścią One UI 3). Na pewno jednak tej nowości mogą być pewni właściciele flagowców od Samsunga. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na potwierdzenie tych wieści ze strony samego koncernu z Korei!

Źródło: AndroidAuthority

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS