windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Programy

Messenger z fenomenalną nowością! Zdystansuje konkurencję?

Messenger to zdecydowanie najpopularniejszy komunikator na świecie. Równać się z nim może chyba jedynie WhatsApp, ale on także pozostaje w rękach Facebooka. Szalejąca pandemia zmusiła nas do pozostania w domach i często – pracy zdalnej oraz wirtualnych kontaktów z rodziną. W związku z taką sytuacją komunikatorom od społecznościowego giganta zaczęła wyrastać silna konkurencja w postaci Meet od Google, Zooma, czy Teams. Programiści Facebooka nie pozostaną bierni i wkrótce udostępnią nam fenomenalną nowość.

Udostępnianie ekranu trafia do komunikatora Messenger!

Już wkrótce, w trakcie konwersacji przeprowadzanych w ramach Messengera (mobilnego, oraz „stacjonarnego”) zostanie udostępniona funkcja współdzielenia ekranu. Taka nowość w ogromy sposób wpłynie na możliwości związane z pracą zdalną. W następujący sposób do wprowadzenia nowości odnosi się product manager Messengera, Nora Micheve:

Współdzielenie ekranu pozwala ludziom na natychmiastowe dzielenie się swoim ekranem ze znajomymi i rodziną w ramach rozmów sam na sam albo w trakcie grupowych wideo rozmów aż do ośmiu osób, a w przypadku Rooms nawet do szesnastu na swoich urządzeniach mobilnych. (…) Wiemy, że ludzie starają się utrzymać kontakt bardziej niż kiedykolwiek i współdzielenie ekranu to najnowsza funkcja, którą wypuszczamy, aby zbliżyć ludzi do siebie.

Funkcja udostępniania naszego ekranu będzie dostępna z poziomu aktualnie prowadzonej rozmowy wideo. Zobaczyć to możecie na grafice, którą umieściłem powyżej. Obsługa nowej funkcji ma być przede wszystkim intuicyjna – także dla mniej zaawansowanych użytkowników Messengera.

Dajcie koniecznie znać, czy nowość zmierzająca do Messengera przyda się Wam na co dzień!

Źródło: Facebook

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS