windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Ciekawostki Oppo Urzadzenia

OPPO wprowadza rewolucyjną technologię szybkiego ładowania!

OPPO, globalny producent inteligentnych urządzeń, oficjalnie przedstawił dziś innowacyjne rozwiązania z dziedziny szybkiego ładowania. Znalazła się wśród nich technologia szybkiego ładowania 125 W, która może zrewolucjonizować to, w jaki sposób uzupełniamy energię w naszych smartfonach. Coraz bardziej pojemne baterie smartfonów ładują się coraz dłużej, więc producenci pracują nad tym, by zniwelować ową niedogodność.

Rewolucyjna ładowarka od OPPO już jest!

Technologia szybkiego ładowania 125 W to najnowszy przełom w obszarze błyskawicznego ładowania urządzeń, który zrewolucjonizuje rynek telefonów. Dzięki zaawansowanym algorytmom szyfrowania i rygorystycznej kontroli temperatury, urządzenia pozostają wyjątkowo bezpieczne i wydajne.

W związku z dynamicznym wdrażaniem technologii 5G na całym świecie a także z coraz to nowymi scenariuszami użytkowania jak gaming czy mobilne wideo, spotykamy się z coraz to nowymi wyzwaniami w kwestii żywotności baterii stosowanych w smartfonach i wymagań dotyczących ładowania urządzeń. Od momentu debiutu VOOC w 2014 r. OPPO jest niekwestionowanym liderem w obszarze rozwoju technologii szybkiego ładowania. Naszą misją jest wykorzystanie tego doświadczenia w celu dostarczenia użytkownikom jeszcze doskonalszych rozwiązań, umożliwiających błyskawiczne zasilenie sprzętu. I to się właśnie dzieje – komentuje Jeff Zhang, główny naukowiec w dziale technologii ładowania OPPO.

Szybkie ładowanie 125 W od OPPO wykorzystuje technologię bezpośredniego ładowania, która w 5 minut pozwala zasilić 41% baterii o pojemności 4000 mAh, a proces całkowitego naładowania trwa zaledwie 20 minut. Jednocześnie rozwiązanie jest kompatybilne z poprzednimi protokołami ładowania SuperVOOC i VOOC, a także obsługuje główne protokoły, takie jak 65 W PD czy 125 W PPS. Jest to obecnie najbardziej zaawansowana technologia szybkiego ładowania na rynku.

Funkcję szybkiego ładowania 125 W stworzono, wykorzystując układ techniczny SuperVOOC, do którego wprowadzono szereg ulepszeń sprzętowych. Rozwiązanie obsługuje systemy ładowania o mocy nawet do 20 V 6.25 A i wykazuje znacznie wyższe parametry gęstości mocy, co efektywnie skraca czas ładowania baterii, a przy tym nie wpływa na zwiększenie rozmiaru ładowarki. Z kolei bateria została wyposażona w podwójne ogniwa 6C o przełomowym współczynniku wydajności, ma wiodące na rynku struktury wieloelementowe, pompy ładowania i wysoko zintegrowany moduł MCU, który zwiększa wydajność ładowania.

Według danych z czerwca 2020 r. OPPO zgłosiło przeszło 2,8 tysiąca wniosków patentowych w obszarze szybkiego ładowania na całym świecie. W ofercie marki znajduje się ponad 30 modeli smartfonów wyposażonych w technologię szybkiego ładowania VOOC, która pozwala na błyskawiczne zasilanie baterii ok. 157 milionom użytkowników. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na funkcję szybkiego ładowania w czasach inteligentnej łączności OPPO zamierza ponadto prowadzić dalsze prace nad ulepszaniem technologii błyskawicznego ładowania VOOC.

Źródło: informacja prasowa

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS