windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS Plotki/przecieki Urzadzenia

Jeszcze tańszy iPhone w drodze! Apple rozbije bank?

Apple ma już w tym roku w ofercie jednego z najbardziej opłacalnych w zakupie smartfonów w swojej kategorii cenowej. Mowa oczywiście o niedrogim i świetnym, nowym iPhone SE. Jak się jednak okazuje, koncern z Cupertino może mieć jeszcze jednego asa w rękawie – taniego smartfona dla rynków rozwijających, mogącego rywalizować z produktami Xiaomi!

Taniutki iPhone nadchodzi?

Apple pracuje już rzekomo nad jeszcze tańszym iPhone dla rynków rozwijających się. Ma to być taki iPhone SE „Lite”, którego jednak charakteryzować ma wysoka jakość wykonania oraz zastosowanie w jego przypadku całkiem wydajnych podzespołów. Mówi się bowiem o tym, że pod tym względem ma być on bardzo podobny do iPhone 8 czy nowego iPhone SE. Nowość rzekomo ma pracować pod kontrolą procesora Apple A13 Bionic oraz kosztować – uwaga – około 200 do 300 dolarów. Brzmi nieprawdopodobnie, ale i ciekawie, prawda? W końcu mówimy o równowartości zaledwie 800-1200 złotych! Jeśli taki iPhone zostanie faktycznie wprowadzony do sprzedaży, trafi do Polski i będzie oferował przyzwoitą wydajność pracy, to chyba sam skuszę się, by go kupić i sprawdzić.

Na razie jednak musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na jakieś konkretniejsze przecieki w sprawie nowych urządzeń od Apple. Nie wiemy jeszcze, czy niskobudżetowy iPhone zadebiutuje we wrześniu, ale wieści z nim związane świadczą o tym, że Apple chce zmienić swój wizerunek i strategię by być kojarzone także z urządzeniami dla użytkowników o mniej zasobnych portfelach.

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS