windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google Plotki/przecieki

Nowy Gmail w drodze! To istna rewolucja!

Szalejąca pandemia wielu z nas zamknęła w domach, skąd zajmujemy się także wieloma sprawami służbowymi. Zdają sobie z tego sprawę wielkie koncerny, które prześcigają się w oferowaniu nam aplikacji, mających uczynić codzienną pracę jeszcze wygodniejszą. Swój kawałek tortu chce uczknąć także Google, które już wkrótce powinno nam zaoferować zupełnie nowego Gmaila, który dedykowany będzie zastosowaniom profesjonalnym!

Powitajcie Gmail for Work!

Nowa aplikacja ma połączyć w jedno cztery doskonale nam znane usługi: pocztę e-mail, chat tekstowy, „pokoje” oraz rozmowy wideo. Będziemy więc mieli do czynienia z prawdziwym kombajnem komunikacyjnym dedykowanym zastosowaniom profesjonalnym. Gmail for Work ma być więc odpowidzią koncernu z Mountain View na Slacka czy MS Teams. Teraz głowa w tym Google’a, by rozwiązanie zostało ciepło przyjęte przez klientów biznesowych. Amerykanie przespali pierwszą falę zachorowań i pracy zdalnej dość późno prezentując usługę Meet. Podobno zbliża się kolejny etap pandemii i Google chce być na niego zdecydowanie lepiej przygotowane. Trzymam kciuki aby faktycznie tak było – sam na co dzień korzystam intensywnie z rozwiązań serwowanych przez twórców Gmaila!

Niestety na razie w sieci brak jakichkolwiek informacji odnośnie daty startu nowej usługi. Spodziewam się jednak, że Google będzie chciało dość sprawnie wdrożyć ją w ciągu kilku najbliższych tygodni. Pozostaje nam czekać na jakąś oficjalną informację prasową w tym temacie.

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS