windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki macOS Urzadzenia

Zasłoniłeś kamerkę? Możesz uszkodzić MacBooka!

Od dawna często spotykam się z tym, że użytkownicy notebooków zaklejają plastrami kamerki do wideorozmów umieszczone nad ekranem. Co ciekawe, w sprzedaży pojawiły się już także specjalne zaślepki dedykowane zasłanianiu kamerek, jednak powinni ich unikać właściciele laptopów od Apple. Już tłumaczę dlaczego!

Zaślepka kamery może uszkodzić MacBooka!

Apple twierdzi, że powinniśmy unikać zasłaniana kamerki do wideo rozmów w naszych MacBookach. Stosowanie zaślepek bowiem może przyczynić się do uszkodzenia ekranu w tych komputerach. Może ono nastąpić w skutek naprężeń ekranu. MacBooki nie zostały bowiem zaprojektowane by zamykać się z czymkolwiek o grubości większej niż kartka papieru (0,1 mm) pomiędzy wyświetlaczem a klawiaturą. Jeśli więc ekran Waszego MacBooka ulegnie uszkodzeniu w skutek korzystania z zaślepki aparatu, to raczej możecie zapomnieć o możliwości dokonania naprawy w ramach gwarancji. Z pewnością właśnie z tego powodu Apple umieściło oficjalne stanowisko w tej sprawie u siebie – by uniknąć chaosu informacyjnego wśród użytkowników swoich laptopów.

Jeśli więc nie ufacie zabezpieczeniom lansowanym nam przez koncern z Cupertino w ramach macOS i stosujecie zaślepki kamer w MacBookach, to powinniście je usunąć przed każdorazowym zamknięciem Waszego laptopa. W przeciwnym razie koszty wymiany matrycy mogą Was bardzo negatywnie zaskoczyć.

Źródło: Apple

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS