windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Samsung pójdzie w ślady Apple? Kontrowersyjna decyzja możliwa!

Kilka dni temu burzę w sieci wywołały przecieki wskazujące na to, że Apple nie zamierza dodawać ładowarki do zestawu oferowanego nam wraz z tegoroczymi iPhone’ami. W takich sytuacjach na myśl przychodzą dwa powody – względy ekologiczne oraz ekonomiczne. Jestem ciekaw jak taką decyzję wytłumaczy nam koncern z Cupertino. Co ciekawe w jego ślady może wkrótce pójść kolejny gigant rynku. Mowa oczywiście o koncernie Samsung!

Smartfony Samsung już wkrótce bez ładowarek?

W przypadku koncernu z Korei zmiany miałyby zostać jednak wdrożone dopiero w przyszłym roku. Samsung chciałby też sprawdzić, jak w obliczu takiej decyzji zachowają się klienci, więc początkowo nie dodawałby ładowarki tylko do wybranych modeli telefonów. Jeśli taki zabieg nie przełoży się na spadek wyników sprzedaży, to Koreańczycy najpewniej zastosują go na szerszą skalę. Brak ładowarki w zestawie Samsung miałby argumentować mniejszymi kosztami i działaniem proekologicznym. Moim zdaniem to dobra decyzja. Chyba każdy z nas posiada sprawną ładowarkę do smartfona, więc bez problemu takiego akcesorium nie potrzebujemy w zestawie z nowym urządzeniem. Jeśli w taki sposób postąpili by również inni producenci, to w znaczący sposób można by ograniczyć ilość elektrośmieci, które codziennie zanieczyszczają naszą planetę. Inną kwestią jest natomiast to, że brak akcesoriów w zestawie mógłby przełożyć się na chociaż częściową obniżkę cen nowych smartfonów.

Nam, jako użytkownikom pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne stanowisko Samsunga w tej sprawie. Być może mamy do czynienia z nowym trendem. A może to tylko plotki, które tak naprawdę nie znajdą pokrycia w rzeczywistości? Czas pokaże.

Źródło: ET News

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS