windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Plotki/przecieki Surface Surface Phone Urzadzenia

Surface Duo coraz bliżej! Pozytywne zaskoczenie?

Surface Duo to bardzo wyczekiwany przez fanów Microsoftu smartfon. Ma on pracować pod kontrolą specjalnie przygotowanej wersji systemu Android i być dedykowany głównie klientom biznesowym. Wcześniejsze doniesienia wskazywały na to, że w niektórych kwestiach to urządzenie może nas rozczarować. Czy aby na pewno? A może Microsoft ma asa w rękawie i wszystkich nas pozytywnie zaskoczy?

Surface Duo rywalem Galaxy Note?

Do tej pory obiektem narzekań była domniemana specyfikacja smartfona Surface Duo. Ma nam bowiem on zaoferować procesor Snapdragon 855, 6 GB pamięci RAM, 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci oraz pojedynczy 11-megapikselowy aparat (f/2.0, 1,12 um. Ponadto na jego pokładzie zabraknie takich podstawowych dla flagowców funkcji, jak system bezprzewodowego ładowania, moduł NFC i łączność 5G. Najnowszy przeciek natomiast wskazuje nam na to, że aparat urządzenia będzie wyposażony w lampę błyskową oraz że zaoferuje wsparcie dla stylusa. Konkurencja dla serii Galaxy Note? Jeśli patrzyć na specyfikację – niekoniecznie. Surface Duo – jeśli zostanie oczywiście rozsądnie wyceniony przez Microsoft – może być jednak dla Note ciekawą alternatywą. Samsung bowiem może w tym roku za swojego flagowca zażądać rekodowych pieniędzy.

Surface Duo może nie doczekać się fenomenalnych wyników sprzedaży. Będzie bowiem bardziej rynkową ciekawostką, niż pożądanym urządzeniem biznesowym. Jeśli będzie kosztował w okolicach 3000-3500 zł, to może wzbudzić zainteresowanie fanów koncernu z Redmond. Jeśli jednak Microsoft przesadzi z ceną, to będzie skazany na kolejną (podobnie, jak w przypadku smartfonów Lumia) porażkę na rynku urządzeń mobilnych. Jaki scenariusz Wy obstawiacie?

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS