windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Windows 10

Długo czekaliśmy. Jest ważna nowość w WhatsApp!

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Trudno się temu dziwić – jest w końcu dostępny dla praktycznie wszystkich wspieranych platform. Ponadto, żeby z niego korzystać nie musimy zakładać konta w żadnym serwisie społecznościowym. Do desktopowej wersji aplikacji wprowadzona została bardzo ważna nowość, na którą część użytkowników czekała od dawna!

WhatsApp dla Windowsa 10 z ciemnym motywem!

Jakiś czas temu programiści wprowadzili do aplikacji mobilnej WhatsApp tryb ciemny. Korzystam z niego na co dzień i jestem bardzo zadowolony, gdyż prezentuje się on czytelnie i korzystnie. Przyszedł więc czas na wprowadzenie podobnego udogodnienia w desktopowej wersji komunikatora. Jest ona równie dobrze zaprojektowana, jak w przypadku urządzeń mobilnych. Co ciekawe, istnieją dwa sposoby na zmianę motywu – manualna w ustawieniach, bądź automatyczna – wraz ze zmianą motywu Windowsa 10. Sprawdziłem już jak nowość się prezentuje – i jestem pod wrażeniem. Desktopowy WhatsApp świetnie wpisuje się w tryb ciemy „okienek” i nie zauważyłem w jego przypadku żadnych niedociągnięć czy błędów powodujących dyskomfort w codziennym użytkowaniu. Na tą nowość czekaliśmy dość długo, ale wygląda na to, że programiści gruntownie przetestowali ów „dark mode”.

Ciemny motyw w aplikacjach – zarówno dla systemów od Microsoftu, Google, czy Apple, to ciągle bardzo dyskusyjna kwestia. Niektórzy programiści bowiem wdrożyli go w przypadku swoich apek bardzo sprawnie już jakiś czas temu. W innych przypadkach (jak aplikacja mobilna Facebooka, czy chociażby Mapy Google) ciągle jesteśmy w tej kwestii wodzeni za nos. Oby ten stan rzeczy szybko uległ zmianie!

Źródło: własne

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS