windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Plotki/przecieki Urzadzenia Xiaomi

Xiaomi z rewolucyjnym aparatem? Zapowiada się świetnie!

Xiaomi jako wicelider rynku urządzeń mobilnych musi nieustannie dbać o to, by jego produkty spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagającej klienteli. Dlatego producent musi sięgać po rozmaite innowacje, na które wcześniej nie pozwolili sobie jeszcze inni producenci. Jedna z takich innowacji ma już być rzekomo w drodze, a związana będzie z funkcjami fotograficznymi smartfonów.

Jeden obiektyw, ale za to jaki!

Rzekome urządzenie, które miałoby wykorzystywać owe rozwiązanie, mogłoby być kolejnym, bardzo nietypowym smartfonem w ofercie Xiaomi (po Mi Mix Alpha). Wstępne szkice i rendery ukazują nam bowiem sprzęt wyposażony w dwa (!) ekrany – w tym jeden na pleckach. Zauważyć możemy także pokaźnych rozmiarów moduł aparatu. I to właśnie w nim ma tkwić cała magia tego urządzenia. Ma to byc matryca 108 MP od Samsunga, jednak sam obiektyw ma być ruchomy i bardziej przypominać nam rozwiązanie znane z aparatów kompaktowych, niż ze smartfonów. Koncepty jednak konceptami – aby zrobić na nas naprawdę ogromne wrażenie Xiaomi musiałoby zaprezentować działające urządzenie tego typu i jednocześnie zaskoczyć nas niesamowitą jakością zdjęć wykonywanych za jego pośrednictwem. A od patentu i projektu do takiego stanu rzeczy nieraz prowadzi bardzo długa i wyboista droga!

Z roku na rok możliwości fotograficzne smartfonów są coraz bardziej imponujące. Co prawda daleko im jeszcze do poziomu profesjonalnych lustrzanek i zapewne nigdy ich nie dogonią. Coraz częściej jednak w zupełności zastępują nam kompaktowe aparaty fotograficzne, które obecnie są już w odwrocie, a kolejni producenci wycofują je z oferty.

Źródło: LetsGoDigital

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS