windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Jest ratunek dla CD-Action! Gracze będą zadowoleni?

Jakiś czas temu w sieci zawrzało. Pojawiły się bowiem wieści wskazujące na to, że historia jednego z najpopularniejszych czasopism związanych z grami komputerowymi zmierza ku końcowi. Cała redakcja CD-Action otrzymała bowiem wypowiedzenia. Pojawiła się też iskierka nadziei – tytuł miał przetrwać, jeśli pojawi się inwestor chcący pociągnąć ten temat dalej. I chyba się udało. Dziś dotarła do nas świetna wiadomość – CD-Action wraca do gry!

CD-Action przetrwa. To świetna wiadomość!

Jako osoba, która rzadko odpuszcza zakup kolejnego numeru tego czasopisma, jestem naprawdę uradowany takim obrotem spraw. Prawa do marek „CD-Action” i „PC Format” przejęła od wydawnictwa Bauer agencja Fantasyexpo, która m.in. pomagała przy organizacji CD-Action Expo. Taki krok ma zapewnić dalsze funkcjonowanie i ciągłość wydawniczą czasopisma. Oficjalny komunikat w tej sprawie wygląda następująco:

Ten moment musiał w końcu nadejść – i nadszedł teraz. We współpracy z agencją gamingową Fantasyexpo, która w czerwcu 2020 roku przejęła prawa do marki, rozpoczęliśmy prace nad nowym etapem w historii CD-Action. Obok wydawanego nieprzerwanie papierowego czasopisma stanie nowy portal oferujący zarówno treści pisane, jak i nowoczesne formy wideo.

Podobno dla CD-Action nadal mają pisać nasi ulubieni redaktorzy, z którymi zostanie przedłużona współpraca. Jestem ciekaw jakie zmiany faktycznie zajdą w przypadku tego zasłużonego na polskim rynku tytułu. Mimo tego, że ze względu na upływ lat często odchodzimy od „papierowych” czasopism realia pokazują, że CD-Action ma całkiem spore grono oddanych czytelników, którzy kupują je też bardzo często z sentymentu. Redakcji pozostaje życzyć owocnych kolejnych miesięcy i świetnych godzin spędzonych nad kolejnymi grami!

Źródło: CD-Action

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS