windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google GPS

Mapy Google z wyczekiwaną nowością! Podróże będą bezpieczniejsze?

Google w ubiegłym roku postawiło na intensywny rozwój aplikacji Mapy. Dzięki temu osiągnęła ona status praktycznie najlepszej, darmowej aplikacji do nawigacji dedykowanej urządzeniom mobilnym. Oczywiście koncern z Mountain View nie zwalnia tempa i również w tym roku wprowadza do jednego ze swoich najważniejszych produktów wiele nowości. Jedna z nich szczególnie ucieszy kierowców.

Mapy Google wskażą nam sygnalizacje świetlne!

Google tym razem podpatrzyło nową funkcję u konkurencji. Najprawdopodobniej bowiem w niedalekiej przyszłości Mapy będą wskazywać nam skrzyżowania przy których ustawiono sygnalizację świetlną. Takie rozwiązanie jest już znane m.in. użytkownikom map od Apple. Oczywiście rozwiązanie od Google w pierwszej kolejności będzie intensywnie testowane przez zamkniętą grupę użytkowników. Ikona sygnalizacji, przynajmniej na razie, jest dość malutka i trudno ją dostrzec. Jest nieco powiększana, gdy przełączamy Mapy w tryb nawigacji. Co ważne – sygnalizacja nie jest również w żaden sposób brana pod uwagę przy wytyczaniu najszybszej trasy. To z pewnością zmieni się w przyszłości – w końcu chyba o to chodzi, by nawigacja podawała nam najszybszy zarys wybranej przez nas do przebycia trasy, prawda?

Jednego możemy być pewni – nowość będzie jeszcze długo testowana i nie wiadomo kiedy konkretnie trafi do Polski. Na razie bowiem korzystają z niej testerzy jedynie na wybranych obszarach Stanów Zjednoczonych. Jeśli jednak owa funkcja zostanie przez programistów Google odpowiednio dopracowana, to może być naprawdę ogromnym udogodnieniem dla wszystkich osób planujących samochodowe podróże.

Źródło: Droid Life

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS