windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Żegnamy Panel Sterowania? Ważna zmiana w Windows 10!

Panel Sterowania systemu Windows jest z nami już od kilkunastu lat i przez ten czas ulegał zaledwie nieznacznym przeobrażeniom. Idea wdrażania koncepcji Fluent Design i odświeżenia wizualnego systemu Windows 10 wymusi w najbliższym czasie poważne zmiany z tym związane. Już wkrótce bowiem możemy pożegnać Panel Sterowania w takiej postaci, w jakiej korzystaliśmy z niego od kilkunastu lat.

Panel Sterowania to relikt sprzed lat!

Zmiany mają zostać wprowadzone najprawdopodobniej w pierwszej, dużej przyszłorocznej aktualizacji systemu Windows 10. Co jednak z wszystkimi opcjami, które mieliśmy pod kontrolą w przypadku Panelu Sterowania? Raczej na pewno trafią one do menu Ustawienia wprowadzonego wraz z premierą „dziesiątki”. Wnioskować to można na podstawie najnowszej wersji testowej oprogramowania oznaczonej jako 20161 (kanał rozwojowy Dev). Wyróżnia ją to, że miejsca, w których Panel Sterowania pokrywał się funkcjonalnie z Ustawieniami, zostały zlikwidowane. Włączono w ich przypadku oczywiście przekierowania do nowszego rozwiązania.

Oczywiście zastąpienie Panelu Sterowania nową sekcją w Ustawieniach będzie procesem stopniowym. Chodzi też o to, by przyzwyczaić nas do nowej rzeczywistości i by programiści koncernu z Redmond nie zaliczyli niewygodnych wtop, których w ostatnim czasie bywało zdecydowanie za wiele, czyż nie?

Źródło: Windows Insider

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS