windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Recenzje

Jaki on duży! Test GC PowerPlay 20!

Polska firma Green Cell rozwija swoje portfolio produktów w zadowalającym tempie. Do oferty tego producenta całkiem niedawno trafił kolejny świetny, autorski powerbank – model PowerPlay 20. A nam dane było go sprawdzić. Jest to urządzenie jeszcze lepsze i bardziej praktyczne od poprzedników, czyli modelu PowerPlay 10 oraz Prime. A jak sprawuje się w praktyce?

GC PowerPlay 20 pozytywnie zaskakuje!

Na samym początku warto wspomnieć, że mamy do czynienia z produktem od podstaw zaprojektowanym w Polsce. Stoi za nim dział RND firmy Green Cell z siedzibą w Krakowie. Powerbank oferuje nabywcom dostęp do autorskiej technologii producenta – GC Ultra Charge – wspiera ona Quick Charge 3.0, Samsung AFC czy Huawei FCP i oferuje nawet o 70% szybsze ładowanie od standardowego. Niestety użytkowany przeze mnie smartfon nie oferuje funkcji szybkiego ładowania, więc nie było mi dane sprawdzić go w praktyce. Odnotowałem jednak, że mój wysłużony Samsung Galaxy A6 ładował się nieco szybciej, niż w przypadku fabyrcznie dołączonej do niego ładowarki.

W trakcie testów zwróciłem uwagę na wzornictwo powerbanka PowerPlay 20 – wykonany został z wysokiej jakości plastiku i nie przypomina „odpustowych” i słabo prezentujących się produktów made in China. Zaryzykuję stwierdzenie, że mamy do czynienia z powerbankiem klasy Premium, który będzie dość wytrzymały w odniesieniu do trudów codziennego użytkowania i świetnie zaprezetnuje się w towarzystwie praktycznie każdego smartfona – niezależnie od tego, czy jesteśmy w wakacyjnej podróży, czy na biznesowym spotkaniu. Wrażenie robią także jego gabaryty – waga 341,4 g oraz wymiary 140 x 72,8 x 24,6 mm.

Mój Samsung Galaxy A6 2018 ładował się podłączony do powerbanka około dwóch godzin z małym hakiem. Nieco inaczej sprawa wyglądała w przypadku Galaxy M21 mojej żony – ale w tym przypadku winowajcą była potężna bateria o pojemności 6000 mAh. Green Cell PowerPlay 10 charakteryzuje pojemność 20 000 mAh i taki zapas energii wystarczył by pięciokrotnie naładować moją słuchawkę do pełna i raz praktycznie do 50%. Z takiego wyniku jestem bardziej, niż zadowolony! Smartfon żony zdołałem naładować do pełna trzykrotnie. Poziom naładowania powerbanka wskazują nam specjalne diody. Możemy go w każdej chwili sprawdzić poprzez wciśnięcie dedykowanego tej czynności przycisku. Fantastyczną funkcją, której brakuje w przypadku wielu konkurencyjnych urządzeń, jest fakt iż możemy jednocześnie ładować zarówno powerbank, jak i podłączone do niego urządzenia – dwa wpięte w klasyczne porty USB oraz jedno w USB-C.

Green Cell PowerPlay 20 to popis możliwości polskiego producenta i udane, przemyślane uzupełnienie jego oferty. Oferuje szerokie możliwości ładowania naszych urządzeń w połączeniu z ekskluzywnym wzornictwem oraz wyborną jakością wykonania. Naszym zdaniem to najlepszy powerbank na rynku w swojej kategorii (mowa o pojemności 20 000 mAh). Warto zdecydować się na jego zakup szczególnie teraz, gdy będziemy wybierać się na wakacje.

Powerbanka Green Cell PowerPlay 20 kupicie TUTAJ, w cenie 159,95 zł.

P.S. Razem z powerbankiem PowerPlay 20 przyjechało do nas etui podróżne GC PowerCase. Producent postawił w jego przypadku na solidną konstrukcję, dzięki której nasze akcesoria i gadżety będą dobrze chronione w trakcie podróży. Wnętrze etui zostało wyposażone w praktyczne przegródki i elastyczne paski zapewniające stabilność, oraz jest pokryte delikatnym materiałem zapobiegającym rysowaniu się urządzeń. Muszę przyzać, że zabrałem je w kilka tras i sprawowało się wyśmienicie!

Etui możecie zakupić TUTAJ w cenie 59,95 zł.

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS