windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Wiadomości ze świetną nowością! Przedsmak możliwości Androida 11?

Android 11 ma przynieść nam kilka naprawdę ciekawych nowości. Nie będą one rewolucyjne, jednak w znaczącym stopniu ułatwią nam pracę z telefonem. Jedno z takich udoskonaleń właśnie trafia do aplikacji obsługującej SMS-y i RCS od Google. Jak dymki czatu od Google sprawdzą się w praktyce? Czy będą równie wygodnym rozwiązaniem, jak te znane nam od lat z aplikacji Messengera?

Wiadomości od Google z dymkami czatu!

Aplikacja Wiadomości od Google to rozwiązanie stosowane przez wielu producentów smartfonów jako klient do obsługi SMS-ów.O jej popularności świadczy ponad miliard pobrań ze Sklepu Play. Koncern z Mountain View zadecydował właśnie o wzbogaceniu tej apki o znane z Messengera „dymki czatu”. Takie rozwiązanie na szerszą skalę wdrożone zostanie wraz z Androidem 11 i będą mogli z niego korzystać twórcy komunikatorów. Czy na tą chwilę nowość mogą testować użytkownicy starszych wersji „Robota”? Niestety nie. Funkcja bowiem pojawiła się u wybranych testerów Androida 11, więc Google zapewne dopiero ją testuje. Z pewnością w ciągu kilkunastu dni funkcja udostępniona zostanie wszystkim osobom biorącym udział w testach najnowszej wersji systemu.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, jeśli możecie na Waszych testowych urządzeniach korzystać z dymków czatu w aplikacji Wiadomości. Co sądzicie o takim rozwiązaniu – korzystacie z niego w przypadku Messengera, czy wręcz przeciwnie?

Źródło: XDA

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS