windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Ciekawa nowość w Google Pay! Będzie wygodniej!

Google Pay to bardzo wygodna metoda płatności, dzięki której możemy przy kasie, bądź w sieci płacić za zakupy za pośrednictwem naszego smartfona. Muszę przyznać, że jakiś czas temu podchodziłem do niej sceptycznie, ale w ostatnich miesiącach bardzo się to zmieniło. W dodatku Google właśnie zabrało się za wdrażanie w przypadku Pay ważnej zmiany, która jeszcze bardzieł ułatwi dokonywanie płatności!

Z Google Pay zapłacisz bez ceregieli!

Zaletą konkurencyjnego Apple Pay jest to, że podczas dokonywania płatności za pośrednictwem tego standardu terminale nie wymagają podawania od nas kodu PIN. Wystarczy, że odblokujemy naszego smartfona i przyłożymy go do terminala. Dotychczas płacąc smartfonem z Androidem kwotę wyższą niż 100 zł trzeba było wpisać PIN na pinpadzie przy kasie sklepu, dokładnie tak samo, jak robi się to w przypadku każdej karty zbliżeniowej. Dzięki inicjatywie Google to ma się jednak zmienić. Płatności z Google Pay mają być szybsze i jednocześnie bezpieczniejsze w dobie pandemii ze względu na to, że wykluczona zostanie nasz fizyczny kontakt z terminalem.

Możemy się spodziewać, że lada moment nowość zostanie wdrożona w Polsce. Na tą chwilę nie zostały jednak podane żadne konkretne terminy. Z tego, co udało mi się sprawdzić, dziś nie mogłem jeszcze skorzstać z nowości w przypadku mojej karty. Być może jednak u Was próba się powiodła. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Zapraszam Was do dyskusji w komentarzach.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS