windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Huawei Urzadzenia

Huawei i ZTE z problemami? Druzgocąca opinia FCC!

Huawei od ponad roku zmaga się z problemami wywołanymi konfliktem z administracją Stanów Zjednoczonych. Między innymi z tego powodu koncern stracił wpływy w Europie na rzecz Xiaomi. Gigant z Państwa Środka upatrywał nadziei na zmiany w jesiennych wyborach prezydenckich. Pogrzebała ją chyba jednak najnowsza opinia FCC.

Huawei i ZTE zagrożeniem dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych!

Jak się okazuje, bardzo negatywną opinię wobec Huawei, oraz innego, chińskiego koncernu – ZTE, wydała właśnie FCC (Federalna Komisja Łączności), które zajmuje się m.in. certyfikacją smartfonów. Oficjalne stanowisko organizacji wygląda następująco:

Na podstawie przytłaczającej liczby dowodów, Prezydium określa Huawei i ZTE jako zagrożenia bezpieczeństwa narodowego dla amerykańskich sieci komunikacyjnych – i naszej przyszłości 5G. Obie firmy mają bliskie powiązania z Komunistyczną Partią Chin i chińskim aparatem wojskowym, i w dużej mierze podlegają chińskiemu prawu, które zobowiązuje je do współpracy z krajowymi służbami wywiadowczymi.

Takie oświadczenie w pewnym stopniu komplikuje sytuację Huawei dyskredytując dodatkowo koncern w oczach amerykańskich urzędów. Na razie chiński gigant nie odniósł się do tych dość poważnych zarzutów. Stany Zjednoczone nie chcą, by m.in. o rozwoju sieci 5G w kraju dbał jeden większy dostawca sprzętu telekomunikacyjnego, który dodatkowo oskarżany jest o współpracę z obcym wywiadem. Pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Źródło: Android Autorithy

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS