windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Nearby Share coraz bliżej! Wiemy coraz więcej?

Google od dłuższego czasu chwaliło się tym, że przygotowuje nowy sposób na wymianę plików dla użytkowników smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Ma być on bezpośrednim odpowiednikiem AirDrop od Apple. Jak się okazuje, premiera rozwiązania – Nearby Share – może nadejść szybciej, niż się spodziewaliśmy, a my wiemy o nim coraz więcej!

Nowy standard Nearby Share już w drodze!

Obecnie plikami najchętniej dzielimy się za pośrednictwem chmur. Przyczyniły się do tego szybkie łącza internetowe oraz coraz większe paczki danych oferowane nam przez operatorów. Pojawiają się jednak sytuacje w których wymieniamy pliki między urządzeniami bezpośrednio. Ten proces chce usprawnić koncern Google za pośrednictwem Nearby Share. Nowa metoda dzielenia się plikami ma być dostępna dla wszystkich smartfonów z Androidem 6 lub nowszym. Podobno nowość jest już testowana i ma zagościć także na pokładzie Chromebooków. Nowa funkcja pozwala na bezprzewodowe przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami znajdującymi się w pobliżu. Co ważne, zainteresowani muszą najpierw oznaczyć swój smartfon w ustawieniach jako „widoczny”, a każdy przychodzący plik musi zostać zaakceptowany przez odbiorcę.

Mam nadzieję, że nowość od Google zadebiutuje już wkrótce. Nie mogę się doczekać żeby sprawdzić jak będzie sprawowała się w praktyce. Zapewne koncern udostępni ją jako osobną aplikację w Sklepie Play. Gdy tylko będzie można ją pobrać, zrecenzujemy ją na Windowsowo!

Źródło: The Verge

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS